Trh s jezdci: Massa věří, že bude klíčovým hráčem

Jezdecké sestavy pro letošní rok jsou už kromě Manoru vyřešené. Brzy tak začnou spekulace ohledně sestav pro rok 2017. Felipe Massa věří, že bude klíčovým hráčem.
Trh s jezdci: Massa věří, že bude klíčovým hráčem

V roce 2017 mají přijít velké změny pravidel. Podle Pata Symondse to bude s ohledem na omezené množství času v aerodynamickém tunelu a další restrikce těžší, než to bylo v roce 2009, kdy došlo k posledním větším změnám aerodynamických pravidel.

Přechod na pravidla pro rok 2017 bude těžší než v roce 2009, říká Symonds

Přechod na pravidla pro rok 2017 bude těžší než v roce 2009, říká Symonds

Felipe Massa řekl, že by rád zůstal v F1 po roce 2016 pouze v případě, že bude mít k dispozici konkurenceschopný balíček. Současně věří, že mu mohou pomoci jeho zkušenosti.

„Myslím, že mám možnost pokračovat na dobré úrovni,“ řekl pro Autosport. „Příští sezóna bude pro každého velkou změnou. Lidé budou mít zájem o zkušenosti. Budou chtít jezdce, kteří vědí, co říct a udělat, aby pomohli vývoji týmu. Možná budu moci zůstat na dobré úrovni, ale nyní je těžké to říct.“

Massa odjel za Sauber, Ferrari a Williams celkem 229 velkých cen a patří tak k nejzkušenějším jezdcům. U Williamsu je prý momentálně šťastný.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (32) Další článek: FIA ohlídá, aby trojice týmů nezískala při lednovém testu výhodu
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen