Třetím jezdcem nominovala Force India Paula di Restu

Force India dnes oznámila, že v roli třetího jezdce týmu bude v letošní sezóně působit Paul di Resta, který tak doplní závodní dvojici Sutil - Liuzzi.

Stáj Vidžaje Mallyi se rozhodla především na základě prosincových testů, výkony třiadvacetiletého Brita na ní zapůsobily. Force India také potvrdila, že zvažuje možnost nasazování di Resty do pátečních volných tréninků.

"Jsme velmi hrdí, že někdo jako je Paul přichází k týmu," řekl Mallya. "Jeho potenciál byl zřejmý v testu a má správný postoj, aby to dotáhl do formule 1. Program, který jsme dali společně dohromady, mu umožní osahat si vůz F1."

Di Resta, jenž bude letos pokračovat v závodění v DTM, tak porazil v přímém souboji JR Hildebranda, který s týmem loni také testoval.

"Jsem nadšený, že jsem konečně dostal šanci postoupit do formule 1," uvedl di Resta. "Jsem rád, že kariéru můžu začít s Force Indií, protože tento tým má velký potenciál. Přiblížil jsem se tím o krok blíže k naplnění svého snu závodit ve formuli 1, ale vím, že se musím hodně naučit, co se vozu a okruhů týče."

Další článek: Testy Valencie 1. - 3. 2. 2010 - úterý

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.