Třetím jezdcem McLarenu je Vandoorne

Vedle Jensona Buttona a Kevina Magnussena bude jezdeckou sestavu McLarenu tvořit coby záložní a testovací pilot Stoffel Vandoorne.
Třetím jezdcem McLarenu je Vandoorne

Jedenadvacetiletý Belgičan loni závodil ve formuli Renault 3,5 a skončil v ní druhý za Magnussenem. Letos bude jezdit v GP2 a plnit roli třetího jezdce McLarenu.

"V programu pro mladé jezdce McLarenu jsem téměř rok a za tu dobu jsem se hodně naučil," řekl. "McLaren Technology Centre (MTC) navštěvuji alespoň jednou týdně, někdy častěji, a v simulátoru MTC jsem udělal hodně práce, abych inženýrům McLarenu z formule 1 pomohl vyvíjet nový vůz F1 MP4-29 pro rok 2014."

McLaren vidí ve Vandoornovi podobný talent jako v Magnussenovi. "Jeho technické příspěvky jsou prvotřídní, je výborný v našem simulátoru a nebojí se tvrdé práce," chválil sportovní ředitel týmu Sam Michael. "Je nápomocný a aktivní, a proto je v McLarenu stejně populární jako užitečný."

Další článek: Hartstein upřesňuje spekulace o Schumacherově stavu

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.