Třetí závod sezóny formule E bude hostit čilské Santiago

Sezóna formule E 2018/2019 pokračuje již zítra závodem v čilském Santiagu. V jihoamerické metropoli bude na jezdce a týmy čekat výzva v podobně nové trati, která nahrazuje okruh Santiago Street Circuit, kde se závodilo v loňském roce.
Třetí závod sezóny formule E bude hostit čilské Santiago

Santiago je s téměř šesti a půl miliony obyvatel největší a zároveň hlavní město Čile. Jihoamerická země je poměrně hornatá, Santiago nicméně leží v rozmezí nadmořských výšek 500 až 650 m.n.m.

Městská trať se v ulicích Santiaga přesunula z lokality Parque Forestal do okolí druhého největšího veřejného parku ve městě Parque O’Higgins. Společně s E-Prix se bude v Santiagu konat i první ročník hudebního festivalu Lollapalooza a další doprovodné akce.

Nový okruh pro letošní závod má čtrnáct změn směrů a měří necelých 2500 metrů. Na trati jsou dvě vysokorychlostní pasáže, jedna je přerušená šikanou, ta druhá je zároveň startovní a cílovou rovinkou a následuje po ní tvrdé brždění do první pravotočivé zatáčky okruhu.

V loňském roce zvítězil v Santiagu Jean-Éric Vergne, který v této sezóně zatím na své první vítězství čeká. Pro francouzského pilota by byl případný úspěch na čilské půdě zadostiučiněním po nepovedené E-Prix v Marrákeši, kde již v první zatáčce kolidoval s vedoucím Samem Birdem.

Do Santiaga přijede jako lídr průběžného pořadí šampionátu Jerome d’Ambrosio z týmu Mahidra, který má po dvou závodech na svém kontě zatím jedno třetí a jedno první místo.

D’Ambrosio má v tabulce šampionátu dvanáctibodový náskok na druhého Antonia Felixe da Costu, který po vítězství v Rijádu nedokončil závod v Maroku. Stejně bodů jako druhý da Costa má i třetí Vergne.

E-Prix v Santiagu vysílá v sobotu od 19:15 Eurosport 1.

Foto: Formula E

Další článek: Renault při vývoji vozu nenechal kámen na kameni

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.