Třetí závod sezóny formule E bude hostit čilské Santiago

Sezóna formule E 2018/2019 pokračuje již zítra závodem v čilském Santiagu. V jihoamerické metropoli bude na jezdce a týmy čekat výzva v podobně nové trati, která nahrazuje okruh Santiago Street Circuit, kde se závodilo v loňském roce.
Třetí závod sezóny formule E bude hostit čilské Santiago

Santiago je s téměř šesti a půl miliony obyvatel největší a zároveň hlavní město Čile. Jihoamerická země je poměrně hornatá, Santiago nicméně leží v rozmezí nadmořských výšek 500 až 650 m.n.m.

Městská trať se v ulicích Santiaga přesunula z lokality Parque Forestal do okolí druhého největšího veřejného parku ve městě Parque O’Higgins. Společně s E-Prix se bude v Santiagu konat i první ročník hudebního festivalu Lollapalooza a další doprovodné akce.

Nový okruh pro letošní závod má čtrnáct změn směrů a měří necelých 2500 metrů. Na trati jsou dvě vysokorychlostní pasáže, jedna je přerušená šikanou, ta druhá je zároveň startovní a cílovou rovinkou a následuje po ní tvrdé brždění do první pravotočivé zatáčky okruhu.

V loňském roce zvítězil v Santiagu Jean-Éric Vergne, který v této sezóně zatím na své první vítězství čeká. Pro francouzského pilota by byl případný úspěch na čilské půdě zadostiučiněním po nepovedené E-Prix v Marrákeši, kde již v první zatáčce kolidoval s vedoucím Samem Birdem.

Do Santiaga přijede jako lídr průběžného pořadí šampionátu Jerome d’Ambrosio z týmu Mahidra, který má po dvou závodech na svém kontě zatím jedno třetí a jedno první místo.

D’Ambrosio má v tabulce šampionátu dvanáctibodový náskok na druhého Antonia Felixe da Costu, který po vítězství v Rijádu nedokončil závod v Maroku. Stejně bodů jako druhý da Costa má i třetí Vergne.

E-Prix v Santiagu vysílá v sobotu od 19:15 Eurosport 1.

Foto: Formula E

Další článek: Renault při vývoji vozu nenechal kámen na kameni

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00