Třetí místo není to, co jsme chtěli, připouští Vettel

Sebastian Vettel z Ferrari není spokojen se třetím místem, které obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru vozů formule 1. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen z páté pozice.
Třetí místo není to, co jsme chtěli, připouští Vettel

Vítěz závěrečného sobotního tréninku v kvalifikaci nestačil na svého rivala v boji o titul Lewise Hamiltona a Maxe Verstappena, který obsadil druhou pozici.

„Samozřejmě nejsem spokojen s tím, jak ten den probíhal. Kvalifikace pro nás nebyla tak pohodová, jak by měla být, ostatní si evidentně vedli lépe než my, a to je důvod, proč jsme třetí. Nedělám si obavy ze ztráty (na Hamiltona), nemyslím si, že to ukazuje, jak jsme silní. Je jen smůla, že jsme z balíčku nedostali maximum,“ řekl Vettel.

Ve druhé části kvalifikace přitom Ferrari zkoušelo, se kterou směsí pneumatik se jeho jezdcům podaří postoupit. Nejprve zkoušel k postupu do Q3 zajet čas na ultra měkké sadě pneumatik, po rychlém rozhodnutí však došlo k přezutí na hyper měkkou sadu, na které Vettel postoupil.

„Doufali jsme v lepší než třetí místo. Lewis měl dobré kolo, gratuluji mu, nemyslím si ale, že ho nešlo porazit. Bylo těžké dostat se do rytmu a já se trápil v Q1, Q2 a Q3. Jak jsem řekl, ostatní odvedli lepší práci, včetně Lewisova kola jako jednotlivce a jich (Mercedesu) jako týmu. Není to (třetí místo) to, co jsme chtěli,“ dodal Němec.

Räikkönen se diví rychlostní ztrátě Ferrari v kvalifikaci

Kimimu Räikkönenovi přijde divné, že Ferrari v kvalifikaci nedokázalo přimět pneumatiky správně fungovat a trápil se rychlostně.

„Mohli jsme (přimět pneumatiky fungovat), ale ne tak dobře jak jsme chtěli a bylo to náročnější než v kterémkoliv jiném momentu víkendu. Proto je to trochu divné, někdy to tak je. Výsledek v konečném důsledku není skvělý,“ hodnotí Räikkönen.

„Když se podíváte na to, jak to bylo celý víkend, tak to bylo velmi snadné. Všechno šlo hladce, proto jsem byl překvapen, protože teď nejsou jiné podmínky, než byly v předchozím průběhu víkendu. Není to poprvé, co v kvalifikaci zjistíte, že věci nejsou tak, jak očekáváte, ale v tu chvíli už toho nemůžete moc udělat,“ dodal Fin.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Druhý Verstappen se potýkal s technickými problémy také v kvalifikaci

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00