Třetí místo je víc, než co Hamilton čekal

Na první místo v kvalifikaci se po jednorázové pauze vrátily vozy Red Bullu. Z jejich sekundantů se nejlépe dařilo Lewisovi Hamiltonovi z McLarenu.

Mercedes, Ferrari i Renault do Valencie přivezly velká vylepšení, vztahující se hlavně k výfukovému systému. Nic podobného tento víkend McLaren nenasadí. Hamiltonovi se přesto podařilo udržet před všemi zmiňovanými týmy, což považuje za úspěch.

"Moje umístění mi dělá velkou radost, tenhle víkend se na mě usmívá štěstí. Věděli jsme, že všichni ostatní sem přivezou nějaké novinky. V trénincích to vypadalo, že hodně zaostáváme. V očekáváních jsem byl proto trochu opatrný. Soustředil jsem se na co nejrychlejší kolo a ani si neuvědomil, že jsem se umístil tak vysoko.

Myslím si, že závod bude určitě zajímavý. Bude záležet na tom, jak se budeme chovat k pneumatikám, které zde snad budou fungovat lépe než v Kanadě. Na naši výchozí pozici si nemůžu stěžovat. Start, prvních několik kol a zastávky v boxech budou klíčové. Uděláme, co budeme moci, abychom vyhráli," řekl Hamilton, který udržel druhou řadu i poté, co ve svém posledním měřeném pokusu chyboval.

Jensonu Buttonovi se dařilo o něco hůře, po chybě v poslední zatáčce se musel spokojit se sedmou pozicí.

"Očekávali jsme, že to tu pro nás bude těžší, protože na rozdíl od ostatních jsme neměli vylepšené vozy. Až do poslední zatáčky to ale vypadalo pozitivně. S vozem jsem byl spokojený, ale v poslední zatáčce jsem zablokoval kola. V rychlé pravotočivé zatáčce, která jí předcházela, jsem měl mírně přetáčivý smyk, takže jsem do poslední zatáčky nenajel ideálním směrem. Ztratil jsem dvě desetiny, což se nakonec ukázalo jako obrovská ztráta. Je to rozdíl mezi čtvrtým a sedmým místem. Nezbývá než doufat, že to zítra bude lepší," posteskl si Button.

Další článek: Soutěž o podepsanou čepici Roberta Kubici má svého vítěze

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00