Třetí místo bylo pro Bottase maximem, myslí si Häkkinen

Bývalý mistr světa formule 1 Mika Häkkinen se domnívá, že třetí pozice jeho krajana Valtteriho Bottase ve Velké ceně Rakouska je maximem, kterého mohl dosáhnout.
Třetí místo bylo pro Bottase maximem, myslí si Häkkinen

Felipe Massa a Bottas zajistili na Red Bull Ringu pro Williams postavení v první řadě. Na prvních dvou pozicích se drželi také v úvodní fázi závodu, během zastávek v boxech se před ně však dostali piloti Mercedesu, kteří se v cíli nakonec radovali z dvojitého vítězství.

Häkkinen však místo toho, aby hledal příčinu ztraceného závodu, zastává názor, že vůz Mercedesu je zatím těžké porazit a pochválil Williams za maximální využití potenciálu jejich současného vozu.

„Podle mého názoru byla třetí pozice pro Valtteriho maximem,” řekl mistr světa formule 1 z let 1998 a 1999.

Bottas: Tohle byl můj dosud nejlepší víkend

Bottas: Tohle byl můj dosud nejlepší víkend

„Mercedes je i nadále lepší než ostatní, Williams mu ale byl v Rakousku dobrým soupeřem. Bude zajímavé sledovat, jestli tomu tak bude i na Silverstonu. Myslím, že jejich vozům bude tahle trať dobře sedět.”

Williams podle Häkkinena těží z velmi silné jezdecké dvojice, která však v interním týmovém souboji má respekt.

„Bylo pozitivní, že Valtteri opět porazil svého kolegu a nemůže se zapomínat na to, že Brazilec (Massa) není špatný jezdec. Byl velmi blízko vítězství v mistrovství světa v roce 2008.

Bylo hezké vidět, jak Massa reagoval na Valtteriho pódium. Je skvělé, že oba jezdci Williamsu se navzájem podporují i když vědí, že jako první se jezdec vždy snaží porazit svého týmového kolegu.”

Další článek: Životní poprvé Adriana Sutila

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.