Trest pro Schumachera je jen můj osobní názor, zdůrazňuje Daly

Bývalý pilot F1 a steward z GP Itálie Derek Daly rozpoutal vášnivé diskuze svým výrokem o penalizaci pro Michaela Schumachera za obranné manévry před Lewisem Hamiltonem. Svůj názor teď dovysvětlil.
Trest pro Schumachera je jen můj osobní názor, zdůrazňuje Daly

Daly ve svém prvním prohlášení uvedl, že stewardům unikl jeden z hlavních momentů souboje mezi Hamiltonem a Schumacherem, který se udál před prvním Lesmem. Řekl, že když ho pak viděl doma, dospěl k závěru, že si německý pilot Mercedesu zasloužil trest.

Tento svůj názor nezměnil, ale zdůraznil, že nemluví za ostatní stewardy. "V době 20. kola nás Charlie (Whiting) požádal, abychom se podívali na incident mezi Massou a Trullim v druhé šikaně," vysvětloval pro GPUpdate.net. "Měli jsme záznam, který neměl moc dobrou kvalitu, takže jsme ho museli sledovat detailně. Přesně v tu dobu se odehrál ten incident v Lesmu."

"Diskutovali jsme o Schumacherovi - udělal, neudělal - a když ho Charlie upozornil, Ross Brawn mu dvakrát vysílačkou řekl, že musí nechávat prostor, ta situace se řešila. Incident z 20. kola v prvním Lesmu jsem osobně neviděl. Neříkám, že ho neviděli ani ostatní stewardi, ale já jsem ho neviděl, protože jsem se díval na záznam toho druhého (mezi Massou a Trullim)."

"Chtěl jsem říct, že kdybych ho býval viděl, pravděpodobně bych doporučil udělení penalizace. Vím, co se teď děje, že se říká, že kdybychom se dívali a udělili trest, mohlo to mít vliv na konečný výsledek závodu, ale to jsou jen domněnky."

Diskuze (20) Další článek: Webber: Alonso se v Monze bránil férově, Schumacher nikoliv
13:38 | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
12:36 | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.
16. října | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00