Tréninky v Austrálii uzavřel nejlepším časem Sebastian Vettel

Red Bull Racing se v Melbourne vrátil na čelo výsledkové listiny, ve třetím tréninku obsadili první dvě místa Sebastian Vettel a Mark Webber. Třetí byl Lewis Hamilton.

Úřadující mistři světa tak vyslali před kvalifikací jasný signál, Vettel byl o sekundu rychlejší než Hamilton a zapsal se do výsledkové listiny doposud nejlepším časem závodního víkendu. Webber měl ve svých rychlých kolech potíže s provozem na trati, takže na týmového kolegu ztrácel více než osm desetin sekundy.

McLaren dále potvrzuje, že od posledních testů skutečně pokročil, a v posledním tréninku zaujal roli druhého nejlepšího týmu. Hamiltona a Buttona dělilo jen 14 tisícin sekundy. Relativně zatím nejlepší výkon podal Renault, Vitalij Petrov zajel pátý čas a překonal Fernanda Alonsa.

Špatný trénink měl tým Williams. Pastor Maldonado uvízl s vozem ve štěrkové únikové zóně, zatímco Rubense Barrichella brzy vyřadil únik oleje. Dohromady odjeli oba jezdci stáje z Grove jen 12 kol.

Napětí znovu panovalo na konci výsledkové listiny. Lotus stále významně ztrácí na zbytek startovního pole a rezervu na splnění hypotetického kvalifikačního limitu měl jen 2 desetiny sekundy. Virgin Racing zajel tento víkend poprvé čas, který byl o méně než 7 procent horší než nejrychlejší kolo daného tréninku, což je výkon, který potřebuje zopakovat v kvalifikaci. Do limitu se ovšem vešel jen Glock.

Úplně mimo je tým Hispania Racing. Poté, co jeho letošní vůz včera vůbec poprvé vyjel na trať, dnes Liuzzimu vypověděl službu hned po výjezdu z boxů. Tým stihl postavit auto i pro Kartykejana a ten zvládl pět kol, ovšem s obrovskou ztrátou. Španělskou stáj na startovním roštu téměř jistě neuvidíme.

Další článek: GP Austrálie 2011 - pátek

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.