Tréninky pořád nejsou rušné, teď nestačí motory

Lewis Hamilton vysvětlil, že navýšení alokace pneumatik nepřimělo jezdce víc jezdit v trénincích, protože teď mají obavy o výdrž motorů.
Tréninky pořád nejsou rušné, teď nestačí motory

FIA se snažila učinit volné tréninky rušnější, zejména ten první, a proto letos přidělila na každý závodní víkend každému jezdci jednu sadu tvrdší směsi navíc pro použití výhradně během prvních 30 minut prvního tréninku.

Piloti ale stejně většinou moc nejezdí, podle Hamiltona je to teď kvůli motorům, protože jich každý pilot má jen pět na celou sezónu místo osmi jako v minulosti.

„Nemůžeme moc jezdit s motorem, takže jste omezeni tak na 15 až 16 kol v každém tréninku,“ uvedl pro Autosport. „Skoro bychom potřebovali volný motor a jezdili bychom, v každém tréninku bychom odjeli 30 až 40 kol. Myslím, že by to bylo zábavné a diváci by to rádi viděli, dobré by to bylo také pro vývoj.“

Pilot Mercedesu chápe, že jde v první řadě o diváky. „Sympatizuji s lidmi, kteří v první hodině sledují třeba jen jedno auto, jak krouží na trati, myslím, že se to dá zvládnout lépe.“

„Když jsem chodíval na formuli 1, chtěl jsem vidět jezdce jezdit. Teď patřím mezi jezdce, a když jste v garáži, můžete si jen představovat (jaké je to z pohledu diváků).“

Další článek: I po úsporách jsme na tom dobře, říká Lotus

19. září | Matevos Isaakjan nahradí u českého týmu Charouz zraněného Correu. Rus jezdil dříve v GP3, formuli 3.5 a ve WEC.
18. září | Podle Wurze by se mělo znovu promyslet, co bude, ve které zatáčce. Asfaltové únikové zóny jsou podle něj dobré při brzdění z vysoké rychlosti, ale v 80 % je lepší štěrk apod. Řekl to pro Autosport.
18. září | Podle Binotta přiveze Ferrari do Singapuru několik menších dílů.
17. září | Juan Manuel Correa zůstává nadále v umělém spánku a s dýcháním mu pomáhají přístroje. Stav jeho plic se zlepšuje a jakmile to bude možné, čekají ho další operace v oblasti dolních končetin.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10