Tréninky nelžou, Mercedes je rychlejší než Ferrari

Sebastian Vettel přiznává, že výsledky volných tréninků odráží skutečné rozložení sil. Mercedes má v současnosti navrch.
Tréninky nelžou, Mercedes je rychlejší než Ferrari

Sebastian Vettel (2./4.)

Ferrari do Španělska (jako většina týmů) dovezla řadu novinek, včetně prvního vylepšení motoru v sezoně. Tento update přichází o dva závody dříve, než bylo plánováno.

„S motorem jsme spokojení, ale samozřejmě je teprve pátek a těžko říct, co dělali ostatní. Celkově jsem spokojený, podařilo se nám nasadit všechny novinky, které jsme měli v plánu. Co se týče samotného pocitu z vozu, byla to trochu jiná písnička a myslím, že výsledky jasně ukazují, že jsme dnes nebyli nejrychlejší.

Ztráceli jsme hlavně v posledním sektoru. Není to poprvé, co nám tyto typy zatáček dělají potíže. Není to jednoduché, nemůžeme to opravit jen tak. Snažíme se zjistit, proč v těchto sekcích ztrácíme,“ přiznal Vettel.

Charles Leclerc (3./3.)

Monačan si v pátek připsal dvě třetí místa a se svým zkušenějším kolegou souhlasil.

„V posledním sektoru ztrácíme nejvíc, takže právě na tuto pasáž se zaměříme nejvíc. Nevíme, jak jsou na tom ostatní, soustředíme se sami na sebe. Snad se nám podaří zlepšit víc než ostatním. Proto jsme tady, chceme do toho dát vše. Doufáme, že v kvalifikaci budeme rychlejší,“ řekl Leclerc.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Současný Mercedes je s tím z testů nesrovnatelný, přiznává Bottas

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.