Trenéra nepotřebuji, vzkázal Grosjean Stewartovi

Romain Grosjean necítí potřebu mít trenéra, který by mu pomáhal ve formuli 1. Své chyby vnímá a snaží se z nich učit.
Trenéra nepotřebuji, vzkázal Grosjean Stewartovi

Grosjean předvádí od svého návratu slibnou rychlost, ale několik větších chyb ho připravilo o relativně hodně bodů. To přimělo Jackieho Stewarta, aby francouzskému jezdci nabídl, že mu poradí.

"Učit se můžete pořád a já jsem dřív pracoval s trenérem, ale nemyslím si, že bych ho potřeboval dnes. Ovšem může se to změnit z týdne na týden," reagoval Grosjean. "Jsme celkem spokojení s tím, jak to teď jde. V kvalifikaci v Silverstonu jsem dostal smyk a byla to moje chyba, ale nemyslím si, že bych měl letos hodně nehod."

Grosjean je přesvědčený, že nejlepším trenérem jsou data o jeho jízdě. "V jiných sportech mají trenéry, kteří říkají, kdy přidat nebo ubrat, ale my máme počítač a týmového kolegu, takže je to trochu jiné."

Nevýhodou ovšem je, že nemá žádná historická data, ze kterých by mohl vycházet. "Některé týmy, jako jsou Red Bull, Mercedes nebo McLaren, pracují se svými současnými jezdci čtyři nebo pět let a vzájemně se znají, takže když přijedou na závod, vědí, kde chtějí začít. Když my začneme závodní víkend, máme data z minulého roku, ale v tom voze jsem tehdy nebyl já," dodal.

Další článek: Kvůli vyrovnanosti vozů je správné nastavení důležitější než kdy dřív

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10