Trenéra nepotřebuji, vzkázal Grosjean Stewartovi

Romain Grosjean necítí potřebu mít trenéra, který by mu pomáhal ve formuli 1. Své chyby vnímá a snaží se z nich učit.
Trenéra nepotřebuji, vzkázal Grosjean Stewartovi

Grosjean předvádí od svého návratu slibnou rychlost, ale několik větších chyb ho připravilo o relativně hodně bodů. To přimělo Jackieho Stewarta, aby francouzskému jezdci nabídl, že mu poradí.

"Učit se můžete pořád a já jsem dřív pracoval s trenérem, ale nemyslím si, že bych ho potřeboval dnes. Ovšem může se to změnit z týdne na týden," reagoval Grosjean. "Jsme celkem spokojení s tím, jak to teď jde. V kvalifikaci v Silverstonu jsem dostal smyk a byla to moje chyba, ale nemyslím si, že bych měl letos hodně nehod."

Grosjean je přesvědčený, že nejlepším trenérem jsou data o jeho jízdě. "V jiných sportech mají trenéry, kteří říkají, kdy přidat nebo ubrat, ale my máme počítač a týmového kolegu, takže je to trochu jiné."

Nevýhodou ovšem je, že nemá žádná historická data, ze kterých by mohl vycházet. "Některé týmy, jako jsou Red Bull, Mercedes nebo McLaren, pracují se svými současnými jezdci čtyři nebo pět let a vzájemně se znají, takže když přijedou na závod, vědí, kde chtějí začít. Když my začneme závodní víkend, máme data z minulého roku, ale v tom voze jsem tehdy nebyl já," dodal.

Další článek: Kvůli vyrovnanosti vozů je správné nastavení důležitější než kdy dřív

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00