Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Valtteri Bottas je zvědavý, jaké zkušenosti přinese k Williamsu Felipe Massa. Brazilcova bohatá kariéra je příslibem důležitých znalostí.
Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Massa nahradí u Williamsu Maldonada, který do Grove přišel coby nováček, takže nové zkušenosti nepřinesl. Naopak Brazilec přijde nabitý zkušenostmi z osmi let závodění v barvách Ferrari.

"Zatím je těžké říct, že co bych se od něj mohl naučit, ale od každého jezdce si vždy můžete vybrat různé věci, ať už se to týká jezdeckého stylu nebo preferencí při nastavování auta," vysvětloval Bottas Autosportu.

"Viděl hodně věcí, přichází z Ferrari a možná jsou tu věci, které dělají trochu jinak, takže možná tu bude něco k převzetí. Určitě budu dávat pozor, a jestli bude možné se něco naučit, udělám to."

Bottas už ví, že si předsezónní testování rozdělí s Massou rovnoměrně, každý stráví šest dní na trati, než nastoupí v první Grand Prix. Fin dodal, že na okruhu bude ve všech testech, i když zrovna nebude jezdit.

"Na začátku sezóny bude pro mě velmi důležité tam být, abych viděl, jestli jsou nějaké problémy s vozem, jak se chová a jak se problémy řeší. Bude to tam zajímavé, účastnit se a učit. Ty testu budu také sledovat."

Další článek: Musíme si dát pozor na množství omezení v pravidlech, varuje Newey

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.