Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Valtteri Bottas je zvědavý, jaké zkušenosti přinese k Williamsu Felipe Massa. Brazilcova bohatá kariéra je příslibem důležitých znalostí.
Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Massa nahradí u Williamsu Maldonada, který do Grove přišel coby nováček, takže nové zkušenosti nepřinesl. Naopak Brazilec přijde nabitý zkušenostmi z osmi let závodění v barvách Ferrari.

"Zatím je těžké říct, že co bych se od něj mohl naučit, ale od každého jezdce si vždy můžete vybrat různé věci, ať už se to týká jezdeckého stylu nebo preferencí při nastavování auta," vysvětloval Bottas Autosportu.

"Viděl hodně věcí, přichází z Ferrari a možná jsou tu věci, které dělají trochu jinak, takže možná tu bude něco k převzetí. Určitě budu dávat pozor, a jestli bude možné se něco naučit, udělám to."

Bottas už ví, že si předsezónní testování rozdělí s Massou rovnoměrně, každý stráví šest dní na trati, než nastoupí v první Grand Prix. Fin dodal, že na okruhu bude ve všech testech, i když zrovna nebude jezdit.

"Na začátku sezóny bude pro mě velmi důležité tam být, abych viděl, jestli jsou nějaké problémy s vozem, jak se chová a jak se problémy řeší. Bude to tam zajímavé, účastnit se a učit. Ty testu budu také sledovat."

Další článek: Musíme si dát pozor na množství omezení v pravidlech, varuje Newey

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00