Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Valtteri Bottas je zvědavý, jaké zkušenosti přinese k Williamsu Felipe Massa. Brazilcova bohatá kariéra je příslibem důležitých znalostí.
Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Massa nahradí u Williamsu Maldonada, který do Grove přišel coby nováček, takže nové zkušenosti nepřinesl. Naopak Brazilec přijde nabitý zkušenostmi z osmi let závodění v barvách Ferrari.

"Zatím je těžké říct, že co bych se od něj mohl naučit, ale od každého jezdce si vždy můžete vybrat různé věci, ať už se to týká jezdeckého stylu nebo preferencí při nastavování auta," vysvětloval Bottas Autosportu.

"Viděl hodně věcí, přichází z Ferrari a možná jsou tu věci, které dělají trochu jinak, takže možná tu bude něco k převzetí. Určitě budu dávat pozor, a jestli bude možné se něco naučit, udělám to."

Bottas už ví, že si předsezónní testování rozdělí s Massou rovnoměrně, každý stráví šest dní na trati, než nastoupí v první Grand Prix. Fin dodal, že na okruhu bude ve všech testech, i když zrovna nebude jezdit.

"Na začátku sezóny bude pro mě velmi důležité tam být, abych viděl, jestli jsou nějaké problémy s vozem, jak se chová a jak se problémy řeší. Bude to tam zajímavé, účastnit se a učit. Ty testu budu také sledovat."

Další článek: Musíme si dát pozor na množství omezení v pravidlech, varuje Newey

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10