Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Valtteri Bottas je zvědavý, jaké zkušenosti přinese k Williamsu Felipe Massa. Brazilcova bohatá kariéra je příslibem důležitých znalostí.
Třeba se od Massy naučím něco z Ferrari, doufá Botttas

Massa nahradí u Williamsu Maldonada, který do Grove přišel coby nováček, takže nové zkušenosti nepřinesl. Naopak Brazilec přijde nabitý zkušenostmi z osmi let závodění v barvách Ferrari.

"Zatím je těžké říct, že co bych se od něj mohl naučit, ale od každého jezdce si vždy můžete vybrat různé věci, ať už se to týká jezdeckého stylu nebo preferencí při nastavování auta," vysvětloval Bottas Autosportu.

"Viděl hodně věcí, přichází z Ferrari a možná jsou tu věci, které dělají trochu jinak, takže možná tu bude něco k převzetí. Určitě budu dávat pozor, a jestli bude možné se něco naučit, udělám to."

Bottas už ví, že si předsezónní testování rozdělí s Massou rovnoměrně, každý stráví šest dní na trati, než nastoupí v první Grand Prix. Fin dodal, že na okruhu bude ve všech testech, i když zrovna nebude jezdit.

"Na začátku sezóny bude pro mě velmi důležité tam být, abych viděl, jestli jsou nějaké problémy s vozem, jak se chová a jak se problémy řeší. Bude to tam zajímavé, účastnit se a učit. Ty testu budu také sledovat."

Další článek: Musíme si dát pozor na množství omezení v pravidlech, varuje Newey

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.