Traťový komisař svým těžkým zraněním podlehl

Velká cena Kanady si vyžádala daň nejvyšší. Při odklízení poškozeného vozu zemřel traťový komisař, když nešťastně spadl pod kola jeřábu.
Traťový komisař svým těžkým zraněním podlehl

Traťový komisař, kterého krátce před koncem Velké ceny Kanady při odklízení poškozeného vozu Estebana Gutiérreze přejel jeřáb, svým zraněním podlehl. Smutnou zprávu uvedla FIA v tiskovém prohlášení, které vydala krátce po jedné hodině ranní středoevropského letního času.

Komisař nešťastně klopýtl při zdvihání vysílačky a byl zasažen jeřábem, který ho následně přejel. I přes rychlou lékařskou pomoc v nemocnici Sacré-Coeur pod vedením zástupce primáře oddělení traumatologie Dr. Ronaldem Denisem a hlavním lékařem velké ceny Jacquesem Bouchardem osmatřicetiletý muž svým zraněním podlehl.

"FIA, Automobilový klub ostrova Notre-Dame a Velká cena Kanady formule 1 vyjadřují rodině i přátelům oběti hlubokou soustrast. Identita pracovníka nemůže být v této chvíli zveřejněna," stálo v oficiálním prohlášení FIA.

Za posledních třináct let se jedná o třetí případ tragické smrti komisaře při Velké ceně formule 1. Ve Velké ceně Itálie roku 2000 zemřel dobrovolný hasič Paolo Ghislimberti, kterého zasáhlo kolo vozu Heinze-Haralda Frentzena. Při Velké ceně Austrálie roku 2001 podlehl následkům zranění způsobených kolem z vozu Jacquese Villeneuva traťový maršál Graham Beveridge.

Další článek: Střed pole: Vergne ujel všem a připsal si nejlepší výsledek kariéry

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10