Traťového komisaře v Montrealu přejel jeřáb, je v kritickém stavu

Neštěstí se stalo před koncem závodu, při odklízení trosek vozu Estebana Gutiérreze. Osmatřicetiletý muž je nyní v péči lékařů.
Traťového komisaře v Montrealu přejel jeřáb, je v kritickém stavu

Muž, který podél trati pracuje už deset let, asistoval jeřábu při odvážení rozbitého sauberu Estebana Gutiérreze do garáže. V nestřeženém okamžiku komisař nešťastně zakopl a spadl pod kola jeřábu. Lékařská pomoc byla na místě třicet sekund po nehodě.

Mladý muž byl podle prvních informací ještě chvíli po nehodě při vědomí. Jeho stav se však rapidně zhoršoval. Již bezvládného komisaře lékaři převezli do zdravotnického centra přímo na okruhu, kde byl stabilizován a posléze helikoptérou transportován do nemocnice Sacré-Coeur. Vzhledem k tíze obřího kola jeřábu jsou podle šéflékaře Velké ceny Kanady Jacquese Boucharda pravděpodobná vnitřní zranění a zlomeniny. 

Částečně pozitivní zprávou může být fakt, že plíce a mozek zřejmě zůstaly nepoškozeny. Na zveřejnění bližších informací o stavu zraněného je však zatím brzy. 

Identita komisaře nebyla zveřejněna, neboť z pochopitelných důvodů byla o nešťastné události informována nejprve rodina postiženého.

Další článek: Räikkönen navzdory vyrovnání rekordu hodnotí víkend jako špatný

14:43 | Red Bull propustil zaměstnance, který v soukromých textových zprávách používal rasistické výrazy. Zprávy se poté dostaly na sociální sítě.
14:23 | F3: Kvalifikaci vyhrál Arthur Leclerc, Staněk 15.
12:39 | Fernando Alonso nasadil třetí MGU-H. Při nasazení čtvrtého přijde penalizace.
28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00