Traťového komisaře v Montrealu přejel jeřáb, je v kritickém stavu

Neštěstí se stalo před koncem závodu, při odklízení trosek vozu Estebana Gutiérreze. Osmatřicetiletý muž je nyní v péči lékařů.
Traťového komisaře v Montrealu přejel jeřáb, je v kritickém stavu

Muž, který podél trati pracuje už deset let, asistoval jeřábu při odvážení rozbitého sauberu Estebana Gutiérreze do garáže. V nestřeženém okamžiku komisař nešťastně zakopl a spadl pod kola jeřábu. Lékařská pomoc byla na místě třicet sekund po nehodě.

Mladý muž byl podle prvních informací ještě chvíli po nehodě při vědomí. Jeho stav se však rapidně zhoršoval. Již bezvládného komisaře lékaři převezli do zdravotnického centra přímo na okruhu, kde byl stabilizován a posléze helikoptérou transportován do nemocnice Sacré-Coeur. Vzhledem k tíze obřího kola jeřábu jsou podle šéflékaře Velké ceny Kanady Jacquese Boucharda pravděpodobná vnitřní zranění a zlomeniny. 

Částečně pozitivní zprávou může být fakt, že plíce a mozek zřejmě zůstaly nepoškozeny. Na zveřejnění bližších informací o stavu zraněného je však zatím brzy. 

Identita komisaře nebyla zveřejněna, neboť z pochopitelných důvodů byla o nešťastné události informována nejprve rodina postiženého.

Další článek: Räikkönen navzdory vyrovnání rekordu hodnotí víkend jako špatný

9:11 | Mika Häkkinen dnes slaví 52. narozeniny.
27. září | Nezapomeňte, že závod dnes začíná už ve 13:10.
27. září | Nehoda ve F2, která po osmi kolech ukončila závod. Jezdci jsou ok... odkaz

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod Bottas