Traťové limity v Imole: v zatáčkách i na stole

Traťové limity bude FIA hlídat také v Imole. Kromě toho se o nich bude diskutovat v zákulisí.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Traťové limity v Imole: v zatáčkách i na stole  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V Imole bude FIA hlídat traťové lomity na výjezdu z Piratelly (devátá zatáčka), na vrcholu zatáčky 13 a na výjezdu z Variante Alta (zatáčky 14 a 15).

Na vrchol zatáčky 13 byl přidán žlutý obrubník. Na vrcholu zatáčky 14. byl prodloužen.

FIA se také vrací ke „klasické praxi“. Traťové limity bude hlídat v trénincích, kvalifikaci i závodě, kde jezdec po třech překročeních traťových limitů uvidí černo-bílou vlajku.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: SentoanCC BY 3.0

V Bahrajnu nastal okolo traťových limitů menší chaos. V trénincích a kvalifikaci je FIA hlídala ve čtvrté zatáčce. Někteří jezdci tam přišli o čas. V závodě ale limity hlídány nebyly.

Lewis Hamilton je překročil ve 29 z 56 kol. Michael Masi po závodě řekl, že FIA v jeho průběhu přístup nezměnila, ale nějaká komunikace mezi Red Bullem a ředitelstvím závodu a ředitelstvím závodu a Mercedesem proběhla. Hamilton byl v rádiu týmem na traťové limity upozorněn.

Max Verstappen poté přišel o vítězství, když se právě ve čtvrté zatáčce dostal mimo trať – i když v tomto případě šlo o něco jiného – získání výhody. 

Verstappen i někteří další jezdci chtějí situaci řešit. „V závodě to bylo trochu chaotické,“ řekl Verstappen v Imole. „Před ním bylo všechno velmi přísné a myslím si, že to tak bylo dobře. V závodě byl Lewis po nějakých 30 kol široký. Získáváte tam čas. Zkusil jsem to ve dvou kolech a pak mi řekli, abych to nedělal, takže je to trochu divné. Ale v případě mého předjetí to bylo zcela pochopitelné.“

Další článek: Alonso odložil vydání autobiografie na konec kariéry. Pak povím svou pravdu, říká

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00