Trať v Monaku se dočká bezpečnostních úprav

Pořadatelé v Monte Carlu analyzovali svůj okruh a dospěli k závěru, že je možné na několika místech zvýšit bezpečnost. Příslušná opatření budou následovat.
Trať v Monaku se dočká bezpečnostních úprav

Jedním z impulzů pro změny byla loňská nehoda Sergia Péreze v šikaně za tunelem. Povrch tratě je v brzdné zóně na tomto místě nerovný, vlny v asfaltu dosahují výšky až 20 centimetrů. Pořadatelé oznámili, že je odstraní a povrch vyrovnají.

K dalšímu zvýšení bezpečnosti v tomto úseku přispěje také odsunutí zdi, do které Pérez narazil, o dalších 14,6 metru dál od šikany.

Zbývající změny jsou menšího významu. Výjezd z boxů bude širší a přímější, aby se vozy mohly vracet na trať plynuleji. A konečně únikové cesty kolem okruhu dostanou nový povrch s vyšší přilnavostí.

Další článek: Návrat k poslední specifikaci vozu je pro Vettela velkou změnou

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna