Trať v Austinu byla pokřtěna na Okruh Amerik

Místo dějiště Grand Prix USA v roce 2012 dostalo nové jméno. Okruh navíc získal smlouvu na závody MS silničních motocyklů.
Trať v Austinu byla pokřtěna na Okruh Amerik

Pořadatelé GP USA oznámili v úterý v texaském Austinu, že se dráha, kterou právě staví, bude jmenovat Okruh Amerik (Circuit of the Americas). "Tato značka znamená, že okruh bude prvotřídní destinací na západní polokouli, kam budou obchodníci, baviči a sportovní fanoušci jezdit sledovat výkony světové úrovně."

"To jméno vychází z historie a obecných tradic motorsportu, a poslouží jako pozvánka pro všechny fanoušky, kteří hledají prvotřídní zábavu," vysvětlili pořadatelé.

Na okruhu se bude podle hlavního organizátora Tava Hellmunda závodit jen 30 dní v roce a ve zbývajícím čase nemá zahálet, ale posloužit pro další akce a různá setkání.

Okruh Amerik podepsal také smlouvu na MS silničních motocyklů, od roku 2013 na něm budou závodit všechny kubatury.

Další článek: Lotus plánuje na GP Španělska nasazení foukaného difuzoru

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.