Trapné, zhodnotil Villeneuve Bottasův výkon v Brazílii

Valtteri Bottas letos (i ve své kariéře) třikrát startoval z pole position. Jen jednou ale z této pozice dokázal vyhrát. V Brazílii dojel druhý.

Jacques Villeneuve nenechal na Bottasovi po Brazílii nit suchou. Fin dojel na druhém místě, což není špatný výsledek. Do závodu ale odstartoval z prvního místa. Bottas dojel 2,7 s za Vettelem a zhruba se stejným náskokem na svého týmového kolegu, který startoval z boxů.

„Od Vettela to byla skvělá jízda, vyhrál to už na startu,“ řekl Villeneuve pro Motorsport.com. „Byl agresivní.“

Bottas je zklamaný, Hamilton si připomněl závodění v motokárách

„Když chcete vidět, co Mercedes dokáže, tak se stačí podívat na Lewise. Bottas neměl rychlost. Bylo to pro něj trapné. Lewis skončil asi tři sekundy za ním a to startoval z boxů.“

„Je to trapné. Prostě nemá Hamiltonovu rychlost. Tak tomu bylo po celý rok. Taková je jeho úroveň. Na týmovou dvojku je to dobré.“

Diskuze (137) Další článek: Pirelli z bezpečnostních důvodů zrušilo testy s McLarenem
14:40 | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.