Trapné, zhodnotil Villeneuve Bottasův výkon v Brazílii

Valtteri Bottas letos (i ve své kariéře) třikrát startoval z pole position. Jen jednou ale z této pozice dokázal vyhrát. V Brazílii dojel druhý.

Jacques Villeneuve nenechal na Bottasovi po Brazílii nit suchou. Fin dojel na druhém místě, což není špatný výsledek. Do závodu ale odstartoval z prvního místa. Bottas dojel 2,7 s za Vettelem a zhruba se stejným náskokem na svého týmového kolegu, který startoval z boxů.

„Od Vettela to byla skvělá jízda, vyhrál to už na startu,“ řekl Villeneuve pro Motorsport.com. „Byl agresivní.“

Bottas je zklamaný, Hamilton si připomněl závodění v motokárách

„Když chcete vidět, co Mercedes dokáže, tak se stačí podívat na Lewise. Bottas neměl rychlost. Bylo to pro něj trapné. Lewis skončil asi tři sekundy za ním a to startoval z boxů.“

„Je to trapné. Prostě nemá Hamiltonovu rychlost. Tak tomu bylo po celý rok. Taková je jeho úroveň. Na týmovou dvojku je to dobré.“

Další článek: Pirelli z bezpečnostních důvodů zrušilo testy s McLarenem

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.