Trapné, zhodnotil Villeneuve Bottasův výkon v Brazílii

Valtteri Bottas letos (i ve své kariéře) třikrát startoval z pole position. Jen jednou ale z této pozice dokázal vyhrát. V Brazílii dojel druhý.

Jacques Villeneuve nenechal na Bottasovi po Brazílii nit suchou. Fin dojel na druhém místě, což není špatný výsledek. Do závodu ale odstartoval z prvního místa. Bottas dojel 2,7 s za Vettelem a zhruba se stejným náskokem na svého týmového kolegu, který startoval z boxů.

„Od Vettela to byla skvělá jízda, vyhrál to už na startu,“ řekl Villeneuve pro Motorsport.com. „Byl agresivní.“

Bottas je zklamaný, Hamilton si připomněl závodění v motokárách

„Když chcete vidět, co Mercedes dokáže, tak se stačí podívat na Lewise. Bottas neměl rychlost. Bylo to pro něj trapné. Lewis skončil asi tři sekundy za ním a to startoval z boxů.“

„Je to trapné. Prostě nemá Hamiltonovu rychlost. Tak tomu bylo po celý rok. Taková je jeho úroveň. Na týmovou dvojku je to dobré.“

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
22. listopadu | Je to oficiální: v testech v Abú Dhabí pojedou za Williams Kubica a Sirotkin.
21. listopadu | V Daytoně bychom kromě Alonso mohli vidět i Lance Strolla.
21. listopadu | Fernando Alonso je v Alcañiz. Na okruhu Motorland Aragón by měl testovat Ligier JS P217 týmu United Autosports, se… odkaz
21. listopadu | Spekulace o Kubicovi sílí... WIlliams ale popřel, že by jezdeckou sestavu potvrdil v Abú Dhabí.