Trable Mercedesů: Hamilton uvařil brzdy

Mercedes byl letos poprvé poražen, když Nico Rosberg dojel ve Velké ceně Kanady na druhé pozici a Lewis Hamilton po problémech s brzdami závod nedokončil.
Trable Mercedesů: Hamilton uvařil brzdy

Brit přitom věří, že za přehřátí zadních brzd mohla především jízda tak blízko jeho týmového kolegy v první polovině závodu. „Sledoval jsem ho. A když někoho sledujete, tak se vůz začne přehřívat,” řekl Hamilton.

„Nemohl jsem s tím moc dělat. Když jsem z boxů vyjel před ním, všechno už bylo uvařené. Věděli jsme, že jako tým jsme ve druhém stintu měli nějaké problémy, domnívali jsme se ale, že se s tím dokážeme vypořádat. Předjel jsem ho při zastávce v boxech a pomyslel si 'konečně, to je skvělý pocit'. Pak jsem ale projel šikanu rovně a v tom kole selhaly brzdy.”

Rosberg sice nedotáhl do úspěšného konce slibně rozjetý závod a nenavázal tak na vítězství z Monte Carla, přesto z Montrealu odjíždí spokojený. „Když přijdete o ERS, tak už nemáte z čeho brát. Při každém brzdění je pak vše soustředěno na zadní brzdy, a proto se přehřály,” řekl Rosberg.

„Bylo to velmi těžké. Musel jsem chladit brzdy a na rovinkách jsem ztrácel rychlost. Byl jsem schopen za sebou jezdce držet až do předposledního kola, takže je to pořád dobrý výsledek. Snažil jsem se držet, neustále jezdit kvalifikační kola, ale proti Danielovi (Ricciardovi) to nestačilo.”

 

Ve stejnou chvíli selhal systém kontroly motoru, ERS a MGU-K

 

„Ve stejnou chvíli nám selhal systém kontroly motoru, ERS a MGU-K. Řekli jsme jezdcům, aby hlídali brzdy, jelikož když přijdete o elektromotor a elektrický systém brzd, začnou se hodně přehřívat. Změnili jsme rozložení brzdného účinku a řekli jim, ať jsou opatrní,” dodal šéf týmu Toto Wolff.

Diskuze (35) Další článek: Massa míří preventivně do nemocnice
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00