Trable Mercedesů: Hamilton uvařil brzdy

Mercedes byl letos poprvé poražen, když Nico Rosberg dojel ve Velké ceně Kanady na druhé pozici a Lewis Hamilton po problémech s brzdami závod nedokončil.
Trable Mercedesů: Hamilton uvařil brzdy

Brit přitom věří, že za přehřátí zadních brzd mohla především jízda tak blízko jeho týmového kolegy v první polovině závodu. „Sledoval jsem ho. A když někoho sledujete, tak se vůz začne přehřívat,” řekl Hamilton.

„Nemohl jsem s tím moc dělat. Když jsem z boxů vyjel před ním, všechno už bylo uvařené. Věděli jsme, že jako tým jsme ve druhém stintu měli nějaké problémy, domnívali jsme se ale, že se s tím dokážeme vypořádat. Předjel jsem ho při zastávce v boxech a pomyslel si 'konečně, to je skvělý pocit'. Pak jsem ale projel šikanu rovně a v tom kole selhaly brzdy.”

Rosberg sice nedotáhl do úspěšného konce slibně rozjetý závod a nenavázal tak na vítězství z Monte Carla, přesto z Montrealu odjíždí spokojený. „Když přijdete o ERS, tak už nemáte z čeho brát. Při každém brzdění je pak vše soustředěno na zadní brzdy, a proto se přehřály,” řekl Rosberg.

„Bylo to velmi těžké. Musel jsem chladit brzdy a na rovinkách jsem ztrácel rychlost. Byl jsem schopen za sebou jezdce držet až do předposledního kola, takže je to pořád dobrý výsledek. Snažil jsem se držet, neustále jezdit kvalifikační kola, ale proti Danielovi (Ricciardovi) to nestačilo.”

 

Ve stejnou chvíli selhal systém kontroly motoru, ERS a MGU-K

 

„Ve stejnou chvíli nám selhal systém kontroly motoru, ERS a MGU-K. Řekli jsme jezdcům, aby hlídali brzdy, jelikož když přijdete o elektromotor a elektrický systém brzd, začnou se hodně přehřívat. Změnili jsme rozložení brzdného účinku a řekli jim, ať jsou opatrní,” dodal šéf týmu Toto Wolff.

Diskuze (35) Další článek: Massa míří preventivně do nemocnice
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10