Toyotu špatný výkon překvapil, ale jeho příčiny nezná

Tým zároveň popírá zprávy o odchodu z formule 1.
Toyota v druhém závodě za sebou nebodovala a relativní výkonnost vozu byla ještě horší než v Barceloně. To japonský tým překvapilo a v Kolíně nad Rýnem usilovně hledají příčiny neúspěchu z Monte Carla.

"Byl to šok, ano," řekl prezident týmu John Howett. "Musíme zůstat v klidu, snažit se tomu porozumět a zlepšit se, o tom není pochyb. Musíme zjistit, jestli se problémy týkaly jen pomalých úseků trati. V průběhu týdne tomu musíme lépe porozumět."

Jedním z problémů, který měli všichni pomalejší jezdci, se týkal tvrdších pneumatik. Když před sebe pouštěli o kolo rychlejší soupeře, tak obutí utrpělo výjezdem mimo ideální stopu natolik, že trvalo kolo a půl, než se zahřálo zpět na optimální úroveň.

Toyota příčiny svých problémů zatím přesně nepopsala, ale ví, že je něco špatně. "Musíme zjistit, co je špatně, o co jde. Něco tu je, o tom není pochyb. Možná ztrácí nějaká část aerodynamiky, nebo možná není dost dobrá mechanická trakce, nevím," uvedl Howett.

Letošní cíl dosáhnout prvního vítězství ve formuli 1 se Toyotě tedy trochu vzdálil, ale Howett odmítá spekulace, podle kterých se japonská automobilka rozhodla na konci sezóny z formule 1 odejít.

"Někdo to schválně šíří, aby v této situaci zvýšil napětí. Už je to větší než Toyota, říká se to i jednom nebo více dalších týmech. Zdroj neznám, ale můžu říct, že co se nás týče, jednoznačně si přejeme se zúčastnit šampionátu v příštím roce," uzavřel Howett.
Další článek: Williams podal přihlášku do šampionátu 2010