Toyotě se v Číně lepila smůla na kola

Nicméně už v Bahrajnu chce opět dojet na špici.

Toyota z Číny jistě nemůže odjet spokojená. Vozy japonského týmu patřily v prvních dvou závodech k nejrychlejším. To se ovšem v Šanghaji nepotvrdilo. Hlavními soupeři Trulliho a Glocka tentokrát nebyli traťoví komisaři, ale jejich vlastní auta.

Jarno Trulli nakonec ani neviděl cíl. Na konci první třetiny závodu do něj ve velké rychlosti zezadu naboural Robert Kubica.

"Nebyl to pro mě dobrý den. Na trati stála spousta vody a často jsem se dostával do aquaplaningu. Když na začátku závodu zajel safety car do boxů, podařilo se mi dobře odstartovat, prvních několik kol bylo z mé strany povedených. Pak ale pneumatiky ztratily přilnavost, rychlost byla ta tam, čím déle jsem jel, tím víc jsem ztrácel. V sedmnáctém kole jsem ucítil silný náraz a přišel jsem o zadní křídlo. Dojel jsem do boxů, ale poškození bylo natolik rozsáhlé, že už jsem nemohl pokračovat. Moje rychlost ze včerejška nicméně ukazuje, že na špici příliš neztrácíme. Doufáme, že se na nás v Bahrajnu usměje štěstí," řekl Trulli.

Timo Glock také zažil hodně divoký závod, na rozdíl od svého týmového kolegy ale viděl cíl a z Číny si odváží dva body.

"Díky zastávkám v boxech jsme se dostali na body, což je pozitivní. Byl to ale hodně těžký závod, hlavně na začátku. Při startu ze zadní části pole jsem jel skoro naslepo. Probíjel jsem se dopředu, ale pak jsem si o vůz Nicka Heidfelda poškodil přední přítlačné křídlo. Skoro nic jsem neviděl, špatně jsem odhadl brzdný bod a narazil do něj. Museli jsme tím pádem zastávku v boxech o několik kol posunout, abychom vůz opravili. Pět nebo šest kol jsem pak kolem sebe měl volnou trať, jel jsem docela rychle. Pak jsem se ale zdržel za Kimim. Zvedající se voda mě oslepovala, takže jsem se musel trochu stáhnout, hlavně v místech, kde se dá předjíždět. Nakonec jsem se ale před něho dostal a získali jsme body za sedmé místo," prohlásil Glock.

Šéf Toyoty Tadaši Jamašina zůstává i přes nelichotivý výsledek pozitivně naladěn:

"Timovi se příliš nepovedla včerejší kvalifikace, ale nikdy se nevzdává. Dvakrát se dnes ocitl na konci pole, ale prokázal závodnické srdce a předjel mnoho soupeřů. Jarnovi moc nešlo těžit z dobré startovní pozice. Musíme zanalyzovat všechna data a zjistit, proč tomu tak je. Jeho výkon v kvalifikaci byl ale velice dobrý a jsem si jistý, že udělá vše pro to, aby v příštím závodě znovu stál na stupních vítězů. Stále toužíme vítězit a budeme se snažit, abychom v Bahrajnu získali co nejvíc bodů."

Další článek: Kovalainen věří, že McLaren již brzy bude vítězit

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.