Toyotám se nechtělo odlepit ze startu

Trulli věřil v bohatou bodovou nadílku.

Výsledek týmu Toyota v Grand Prix Španělska je více než nelichotivý. Japonský tým si z prvního evropského závodu neodvezl ani bod. Timo Glock dojel desátý a pro Jarna Trulliho závod skončil na samém počátku, když stál u zrodu hromadné havárie v druhé zatáčce úvodního kola. Oba jezdce na startu pozlobilo auto.

"Pro mě velice frustrující den, protože jsem věřil, že máme dobrou strategii a doufal jsem v zisk velkého počtu bodů. Můj závod bohužel neměl dlouhého trvání. Špatně jsem odstartoval, motor nezabral tak, jak by měl. Ztratil jsem proto několik pozic a v nájezdu do první zatáčky jsem byl hned za Fernandem Alonsem a Nicem Rosbergem. Rosberg vyjel z trati, na dráhu se pak vrátil hned vedle mě. Musel jsem se mu vyhýbat, zjevil se tam totiž dosti nenadále. Musel jsem vyjet z trati, na trávě jsem ztratil nad vozem kontrolu, dostal jsem se do hodin a někdo do mě narazil. Nemá ale smysl se tím nějak zaobírat, musíme se soustředit na další závod, ve kterém doufám dosáhneme mnohem lepšího výsledku," řekl zklamaný Trulli.

Timo Glock sice melu v prvním kole přežil ve zdraví, ke kýženému zisku bodů to ale nepomohlo.

"Závod to byl těžký. Na startu se auto nechtělo odlepit. Nevím, co to zapříčinilo, ale musíme to podrobně zanalyzovat, protože Jarno měl podobné problémy. V první zatáčce byl přede mnou, pak jsem ho viděl v hodinách. Podařilo se mi kolizím vyhnout, pak jsem byl za Nicem Rosbergem, kterého se mi nedařilo předjet. Vždy, když jsem byl blízko za ním, mi začaly odcházet pneumatiky. Ani v době, kdy jsem měl kolem sebe na trati volno, to nebylo ideální. Musíme tedy zkontrolovat, proč tomu tak bylo a pokusit se přijet na další závody v lepší formě," prozradil Timo Glock.

Šéf Toyoty Tadaši Jamašina vyjádřil politování nad tím, jak se ve Španělsku Toyota předvedla. Stejně jako oba jezdci ale věří, že v Monaku uvidíme červenobílé vozy na lepších pozicích.

Další článek: Také ve Španělsku dominovaly vozy Brawn GP, vyhrál Jenson Button