Toyota uveřejnila emotivní video. Loučí se v něm s Alonsem

Fernando Alonso nedávno potvrdil, že ve WEC minimálně dočasně končí. Za dva týdny ho tak čeká poslední závod v sérii a to ten největší – 24 hodin Le Mans.

Fernando Alonso odjel s Toyotou jen jednu sezónu, ale jednalo se o supersezónu, která začala už v loňském roce a obsahuje dva závody v Le Mans. Alonso bude společně s Nakadžimou a Buemim za dva týdny obhajovat loňské vítězství a z pozice lídra šampionátu bude také posádka vozu #8 útočit na titul.

Alonso před pár týdny oznámil, že ve WEC končí. Další plány zatím neprozradil. Toyota uveřejnila emotivní video, ve kterém se s Alonsem loučí jeho současní týmoví kolegové.

„Bylo skvělé mít Fernanda, který se vloni připojil k týmu. V Le Mans udělám vše, co je v mých silách, abych s Fernandem a Kazukim vyhrál,“ řekl Sébastien Buemi.

Jsem nejlepší jezdec na světě, říká Alonso, který hledá další výzvy

Jsem nejlepší jezdec na světě, říká Alonso, který hledá další výzvy

„Hodně pomohl týmu a jeho přítomnost pomohla také přitáhnout více pozornosti k WEC,“ uvedl Mike Conway.

„Je to smutné, ale současně bude čelit nové výzvě. Poslední závod v Le Mans bude pro nás zvláštní,“ uvedl Kazuki Nakadžima.

Foto: Toyota Gazoo Racing

Další článek: eSports bude kompletní. Do světa virtuálního závodění vstupuje i Ferrari

18:24 | Eric Boullier na Paul Ricardu povýšil. Nyní je už výkonným ředitelem francouzské GP.
15:36 | Pat Fry nastoupí k Renaultu 5. února, potvrdil tým. Fry přichází z McLarenu.
10:37 | Podle Corriere dello Sport by měl Hamilton prodloužit s Mercedesem do konce roku 2024 za 55 milionů euro ročně. #spekulace
24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.