Toyota svůj tým zřejmě neprodá

Jak vyřeší závazky z Concordské dohody, zatím neví.
Toyota se při odchodu z formule 1 pravděpodobně nezachová jako Honda a BMW a svůj tým neprodá. Myslí si to prezident japonské stáje John Howett, který přiznal, že je odchodem automobilky zničený.

Podle Howetta Toyota svůj tým v Kolíně nad Rýnem zmenší a využije ho v ostatních závodních sériích, kterých se účastní.

Velký otazník zatím visí u právní stránky odchodu Toyoty z formule 1. Podpis pod Concordskou dohodou jí totiž zavázal k účasti v tomto sportu do konce roku 2012.

"Bude to záležet na Toyotě, FIA a držiteli obchodních práv. Je zřejmé, že máme podepsanou Concordskou dohodu. Budeme si muset počkat a uvidíme. V tuto chvíli to nemůžu komentovat. Uvidíme, jak to dopadne," uvedl Howett k možnosti, že by automobilka čelila právním krokům.

Ukvapeným závěrům se chtěl vyhnout i Bernie Ecclestone. "Zabýváme se tím," řekl pro Times.

Další odchod týmu ale šéf formule 1 za mimořádný nepovažuje. "Když se podíváte na historii formule 1 od jejího začátku, přišlo a odešlo myslím 73 týmů, takže je to běžné. Jediní, kdo s námi byli vždy od prvního dne, jsou lidé od Ferrari. Automobilky se rozhodují na základě věcí, které nemají s formulí 1 nic společného," dodal.

Toyota svým odchodem otevřela dveře, kterými může projít bývalý tým BMW s novým majitelem Qadbak. Ten totiž čekal na to, až mu někdo uvolní místo na startovním roštu, protože jeho rozšíření na 14 týmů nemělo všeobecnou podporu. Mario Theissen se už z tohoto důvodu obrátil na FIA.
Další článek: Kobajaši by jako své nové působiště preferoval tým Lotus

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)