Toyota stále usiluje o Räikkönena

Nabídnout mu prý může rychlé auto.
Toyota se nevzdala naděje na angažování bývalého mistra světa. Räikkönen na konci roku opustí Ferrari a zatím je bez závodní sedačky pro příští sezónu. Nabízí mu jí Toyota a tvrdí, že její vůz bude rychlý.

"Na nic moc si nehrajeme," řekl prezident týmu John Howett pro Reuters. "Na stůl jsme předložili to, co si můžeme dovolit a myslíme si, že na současném trhu se jedná o seriózní nabídku. Skutečně si myslím, že bychom s ním mohli dobře spolupracovat a dát mu rychlý vůz."

Räikkönen deklaroval po ukončení smlouvy s Ferrari, že pokud má dál ve formuli 1 závodit, bude to jen pro velký a konkurenceschopný tým. Podle zákulisních informací je nejblíže k dohodě s McLarenem, pro který v minulosti závodil pět let.

Howett je však přesvědčený, že dobré podmínky by měl Fin i u Toyoty. "Se skandinávskými jezdci, kteří si užívají života, jsme v rally měli dobré vztahy a fungovaly dobře. Takže jako tým bychom se s ním dokázali vyrovnat," dodal Howett k Räikkönenovi, který má podle své pověsti méně konzervativní životní styl.

Toyota však neodmítá ani své současné jezdce Trulliho a Glocka. "S oběma stále vedeme jednání na určité úrovni. Jarnovi jsme předložili nabídku. Myslím, že není nespokojený s finanční částí, do určité míry mu ale nevyhovují jiná ujednání smlouvy, o kterých my jednat nechceme. Nakonec v našem voze může příští rok jezdit, ale zřejmé to není," uvedl Howett.

Zajímavým způsobem se do Grand Prix uvedl také Kumuj Kobajaši, který v Interlagosu nahradil zraněného Glocka. Na svět formule 1 zapůsobil především obrannými manévry před Jensonem Buttonem, to mu ale stačit nemusí.

"Bránil se dobře, dostal se zpět před Jensona," řekl Howett. "Nebojí se a odvedl dobrou práci, aby se dostal před Fisichellu. Celkově trochu ztrácel na rychlosti, ale byl velmi působivý. Je třeba říct, že si zaslouží seriózní úvahu, ale co se týče rychlost, trochu ztrácel, takže uvidíme."
Další článek: Trulli je hodně naštvaný na Sutila kvůli manévru z úvodu závodu

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.