Toyota si chce v Malajsii udržet rychlost z Austrálie

Navzdory problémům byl melbournský víkend povzbudivý.
Tým Toyota zažil v Austrálii velmi rušný víkend, v rámci kterého převedl dobrou rychlost, ale různé tresty zmenšily bodový příděl, který by jinak první závod do týmové pokladny přinesl. Toyota je přesto s vystoupením v Melbourne spokojena a chce si stejnou konkurenceschopnost udržet i v Malajsii.

"Austrálie byla pro tým velmi náročným víkendem, ale reagovali jsme velmi dobře a za předvedený výkon si zaslouží uznání všichni. V závodě jsme předvedli velmi dobrou rychlost a výsledkem naší práce je evidentně konkurenceschopný vůz, což chceme znovu ukázat v Malajsii," řekl prezident týmu John Howett.

Jarno Trulli získal v Malajsii před čtyřmi lety pro Toyotu první umístění na stupních vítězů, do Sepangu se proto vrací rád.

"Samozřejmě, velkým tématem je v Malajsii vedro a vlhkost, pro jezdce je to velmi náročné. Není to snadné, ale proto v zimě tolik trénuji, jsem fit a budu v pohodě. Austrálie byla víkendem vrcholů a pádů, ale ukázali jsme, že jsme velmi konkurenceschopní a doufám, že se nám to podaří znovu tento víkend," řekl.

Timo Glock byl loni vyřazen soupeři z loňské GP Malajsie hned v úvodu, takže moc zkušeností se Sepangem nemá. Stejně jako ostatní členové týmu je však povzbuzen výkonem, který Toyota předvedla v Melbourne.

"Před začátkem sezóny jsem řekl, že náš vůz vypadá dobře a to potvrdil výkon, který jsme ukázali v Austrálii. Je skvělé, že už jsem v této sezóně získal body a mým cílem samozřejmě je tento víkend přidat další. Máme důvod být optimisté," uvedl.
Diskuze (40) Další článek: Abú Zabí: Na poslední závod sezóny budeme připraveni
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10