Toyota si chce v Malajsii udržet rychlost z Austrálie

Navzdory problémům byl melbournský víkend povzbudivý.
Tým Toyota zažil v Austrálii velmi rušný víkend, v rámci kterého převedl dobrou rychlost, ale různé tresty zmenšily bodový příděl, který by jinak první závod do týmové pokladny přinesl. Toyota je přesto s vystoupením v Melbourne spokojena a chce si stejnou konkurenceschopnost udržet i v Malajsii.

"Austrálie byla pro tým velmi náročným víkendem, ale reagovali jsme velmi dobře a za předvedený výkon si zaslouží uznání všichni. V závodě jsme předvedli velmi dobrou rychlost a výsledkem naší práce je evidentně konkurenceschopný vůz, což chceme znovu ukázat v Malajsii," řekl prezident týmu John Howett.

Jarno Trulli získal v Malajsii před čtyřmi lety pro Toyotu první umístění na stupních vítězů, do Sepangu se proto vrací rád.

"Samozřejmě, velkým tématem je v Malajsii vedro a vlhkost, pro jezdce je to velmi náročné. Není to snadné, ale proto v zimě tolik trénuji, jsem fit a budu v pohodě. Austrálie byla víkendem vrcholů a pádů, ale ukázali jsme, že jsme velmi konkurenceschopní a doufám, že se nám to podaří znovu tento víkend," řekl.

Timo Glock byl loni vyřazen soupeři z loňské GP Malajsie hned v úvodu, takže moc zkušeností se Sepangem nemá. Stejně jako ostatní členové týmu je však povzbuzen výkonem, který Toyota předvedla v Melbourne.

"Před začátkem sezóny jsem řekl, že náš vůz vypadá dobře a to potvrdil výkon, který jsme ukázali v Austrálii. Je skvělé, že už jsem v této sezóně získal body a mým cílem samozřejmě je tento víkend přidat další. Máme důvod být optimisté," uvedl.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
9:14 | Narozeniny dnes slaví Pascal Wehrlein (23). Kdo ví, zda ho uvidíme příští rok v F1....
17:00 | Kubica dnes dokončil test s Williamsem, jezdil v Maďarsku.
14:41 | Hartley a Sainz samozřejmě nemohou chybět na tradiční čtvrteční tiskové konferenci.
9:42 | Kimi Räikkönen dnes slaví narozeniny (38). Bwoah!
16. října | Charles Leclerc dnes slaví dvacetiny.

GP USA 2017

Pátek 20. října 2017
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 21. října 2017
3. trénink 18.00–19.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 22. října 2017
Závod 21.00