Toyota si chce v Malajsii udržet rychlost z Austrálie

Navzdory problémům byl melbournský víkend povzbudivý.
Tým Toyota zažil v Austrálii velmi rušný víkend, v rámci kterého převedl dobrou rychlost, ale různé tresty zmenšily bodový příděl, který by jinak první závod do týmové pokladny přinesl. Toyota je přesto s vystoupením v Melbourne spokojena a chce si stejnou konkurenceschopnost udržet i v Malajsii.

"Austrálie byla pro tým velmi náročným víkendem, ale reagovali jsme velmi dobře a za předvedený výkon si zaslouží uznání všichni. V závodě jsme předvedli velmi dobrou rychlost a výsledkem naší práce je evidentně konkurenceschopný vůz, což chceme znovu ukázat v Malajsii," řekl prezident týmu John Howett.

Jarno Trulli získal v Malajsii před čtyřmi lety pro Toyotu první umístění na stupních vítězů, do Sepangu se proto vrací rád.

"Samozřejmě, velkým tématem je v Malajsii vedro a vlhkost, pro jezdce je to velmi náročné. Není to snadné, ale proto v zimě tolik trénuji, jsem fit a budu v pohodě. Austrálie byla víkendem vrcholů a pádů, ale ukázali jsme, že jsme velmi konkurenceschopní a doufám, že se nám to podaří znovu tento víkend," řekl.

Timo Glock byl loni vyřazen soupeři z loňské GP Malajsie hned v úvodu, takže moc zkušeností se Sepangem nemá. Stejně jako ostatní členové týmu je však povzbuzen výkonem, který Toyota předvedla v Melbourne.

"Před začátkem sezóny jsem řekl, že náš vůz vypadá dobře a to potvrdil výkon, který jsme ukázali v Austrálii. Je skvělé, že už jsem v této sezóně získal body a mým cílem samozřejmě je tento víkend přidat další. Máme důvod být optimisté," uvedl.
Další článek: Abú Zabí: Na poslední závod sezóny budeme připraveni

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.