Toyota se domnívá, že je první vítězství v závodě blízko

Výsledky z Bahrajnu tým povzbudily.
Hlavní letošní cíl Toyoty je vítězství v závodě, které jí po obsazení první startovní řady v Bahrajnu uniklo. Rychlost vozu TF109 je velmi dobrá a nové díly by měly týmu pomoci splnit jeho cíl.

"Měli jsme úspěšný začátek sezóny, ale není pochyb o tom, že chceme víc. Cítíme, že jsme blízko našemu prvnímu vítězství a to je náš jasný cíl pro zbytek roku," řekl prezident týmu John Howett.

"Díky úžasné práci, kterou tým odvedl během zimy, je náš vůz v této sezóně jeden z nejrychlejších. Ve Španělsku budeme mít úpravy aerodynamiky, které výkon ještě zlepší. Máme agresivní vývojový program pro celou sezónu, takže věřím, že budeme v dobré formě."

Díky výkonnosti vozu se dobře baví Jarno Trulli, který si pochvaluje skutečnost, že každý závodní víkend může bojovat vpředu.

"Úvodní závody sezóny ukázaly potenciál našeho nového vozu. Získat pole position a nejrychlejší kolo závodu v Bahrajnu je úspěch, který nás velmi povzbudil. Uvidíme, jak to půjde v Barceloně, ale díky našim dosavadním dobrým výkonům musíme být optimisté," uvedl Ital.

Timo Glock je spolu s jezdci Brawnu GP jediný, kdo dokázal bodovat ve všech čtyřech letošních závodech. Ve Španělsku by však chtěl větší příděl než v Bahrajnu.

"Byl jsem zklamaný, že jsem po startu z první řady skončil sedmý, ale potenciál vozu je evidentní. To motivuje všechny, aby se velmi snažili, protože vidíme, že je tu možnost dosáhnout skvělých výsledků," dodal Glock.

Toyota v GP Španělska získala doposud jedno umístění na stupních vítězů, postaral se o něj třetím místě Jarno Trulli v roce 2005.
Další článek: Ferrari bude před Mosleym bránit Bernie Ecclestone

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.