Toyota připravila na závod dobrou strategii

Oba její piloti se z druhé desítky posunuli na body.

Oba jezdci Toyoty vybojovali po včerejší nevydařené kvalifikaci bodovaná umístění. Timo Glock i Jarno Trulli skvěle plnili strategii týmu, která se skládala ze dvou delších stintů na super měkkých pneumatikách a jednom kratším na měkkých. Němec vybojoval šesté místo a Ital osmé. Oba jezdci tak pošesté v sezoně bodovali.

Glock dokonce bojoval o páté místo. "Musím poděkovat týmu za jeho dobrou práci během víkendu. Naše strategie byla dnes opravdu dobrá," pochvaloval si Němec. "V prvním stintu s plnou nádrží jsem se trochu trápil, ale pak jsem našel dobrý rytmus a především ve druhém stintu získal cenný čas."

Pilot Toyoty měl navíc dobrý pocit z pneumatik. "Výsledek je lepší, než jsem dnes očekával, takže jsem spokojen. Je pěkné být znovu na bodech," liboval si.

Trulli včera slíbil, že se nikdy nevzdává. "Myslím, že dnešní výsledek to dokazuje. Získal jsem bod. Auto bylo na začátku závodu velmi dobré. Myslím, že jsem měl dobrou rychlost, ale ztratil jsem v provozu, což trochu zkomplikovalo situaci," připomněl. "Potom jsem začal ztrácet přilnavost, ale stále jsem bojoval, protože jsem věděl, že můžu bodovat."

Ital litoval, že se při kvalifikaci nevešel mezi nejlepších deset, protože podle svých slov mohl v závodě dopadnout ještě lépe. "Jsme spokojen, že jsem opět bodoval. Je to pozitivní výsledek pro tým. Teď se těším na Velkou cenu Evropy ve Valencii, kde budu doufám ještě lepší," přeje si.

Výsledek potěšil i prezidenta týmu Johna Howetta. Oba jezdce pochválil za dnešní výkon. Zdůraznil také dobrou strategii a skvělou práci mechaniků. "Musíme zjistit, proč jsme takový výkon nepředvedli i v kvalifikaci, ale budeme tvrdě pracovat, abychom to napravili v dalším závodě," slíbil Howett a dodal, že tým by chtěl ve Valencii navázat na svůj loňský výsledek a znovu bodovat s oběma vozy.

Loni byl ve Valencii Trulli pátý a Glock sedmý.

Další článek: Renault dostal zákaz startu ve Velké ceně Evropy

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00