Toyota potvrdila, že místo na startovním roštu už nemá

Prodává jen technologie a Kobajašiho.
Japonská automobilka Toyota neoficiálně potvrdila, že se vzdala místa na startovním roštu 2010, informovali jsme vás zde. Uvolněnou pozici má přislíbenou Peter Sauber. Na prodej jsou jen technologie a Kamuj Kobajaši.

"Své místo jsme vrátili FIA a nemáme v úmyslu, ani si nepřejeme jakkoliv ovlivňovat proces jeho udělení. Je to záležitostí federace," řekl zdroj z Toyoty pro Autosport.

"S Berniem jednáme o vyrovnání na základě dobré vůle, které by bylo přijatelné pro všechny strany."

I když Toyota podepsala Concordskou dohodu, která jí zavazuje k účasti ve formuli 1 do roku 2012, učinila tak prostřednictvím svého týmu, který odchodem zanikne. Ecclestone tak nemá reálnou možnost automobilku stíhat, více zde.

Toyota také potvrdila, že nabízí k prodeji vůz TF110 a vybavení týmu. K tomu navrch přidala Kamuje Kobajašiho.

"Nabídli jsme projekt našeho vozu 2010 za určitou cenou některým novým týmům, ale ani jeden z nich nabídku neakceptoval. Zájem projevil Stefan GP, ale u něj není jisté, jestli bude mít místo na roštu."
Další článek: Renault se připravuje na odchod z formule 1, hlásí Francouzi

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...