Toyota potvrdila, že Glock v Brazílii nepojede

Glock má poraněný obratel, nahradí jej Kobajaši.

Japonce Kamuje Kobajašiho čeká premiéra ve formuli 1. Hlavní pilot Toyoty Timo Glock nebude pro Velkou cenu Brazílie ještě zcela fit po havárii v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska.

Glockovu absenci v Sao Paulu potvrdila Toyota tiskovým prohlášením v neděli ráno. Současně uvedla, že Glockova zranění jsou vážnější, než se původně myslelo. Kromě řezného poranění nohy má německý pilot prasklý páteřní obratel.

Ohrožen je také jeho start v posledním závodě sezony v Abú Zabí.

"Doufám, že se Kobajašimu ve Velké ceně Brazílie zadaří," řekl prezident Toyoty Tadaši Jamašina na festivalu Motor Sports Japan v Tokiu.

Sám Kamuj Kobajaši řekl: "Udělám, co bude v mých silách, pokusím se o co nejlepší výsledek."

Kobajaši nahradil Glocka již při pátečních trénincích v Japonsku, kdy nebylo Glockovi dobře. Pro samotný závod ale nedostala Toyota povolení od FIA, protože v sobotu až do své havárie byl ve voze Glock.

Kobajaši je šampionem asijské části šampionátu GP2 v loňském roce. Letos ale získal jen jedny stupně vítězů a se 13 body skončil celkově šestnáctý v hlavní sérii GP2.

Další článek: Massovo lékařské vyšetření v Paříži skončilo

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.