Toyota má zájem o Kubicu a Räikkönena

Trulli u týmu zřejmě nezůstane.
John Howett v Suzuce přiznal, že Toyota intenzivně řeší jezdecké složení pro příští sezónu. Současní piloti Glock a Trulli mají volné ruce pro jednání s ostatními týmy, zatímco Japonci usilují o velké jméno. Diskutují s manažery Kimiho Räikkönena a Renaultu se snaží přetáhnout Roberta Kubicu.

"Víme, koho chceme ve voze a tvrdě na tom pracujeme," řekl Howett. "Ale jejich rozhodnutí (jezdců) bude také komplexní. Budeme mít příští rok vítězný vůz? Jsou jezdci, kteří k nám v minulosti nepřišli a svého rozhodnutí asi litují."

Ačkoliv Glock zvýšil svojí hodnotu pódiem ze Singapuru, Howett vysvětlil, že Toyota musela nevyužít jeho opci, protože chtěla mít volné ruce pro vyjednávání na rok 2010.

Ovšem zatímco Glock má šanci na setrvání v týmu, s Trullim je to horší. "Řekl bych, že je nepravděpodobné, že s námi bude příští rok. To si opravdu myslím. Nerad to říkám, protože mají své kariéry a on pro nás odvedl skvělou práci. Snažili jsme se najít společný kompromis, ale zatím se to nepodařilo. Ale myslím, že je to velmi nepravděpodobné," uvedl Howett.

V Suzuce se hovoří o tom, že by se Trulli mohl vrátit k Renaultu. Howett také rozhodně popřel spekulace, podle kterých by mohla Toyota opustit formuli 1 na konci této sezóny. Postoj Japonců je takový, že zůstávají do roku 2012 podle Concordské dohody, ale garantovat to nelze.

V příští sezóně by měla Toyota podle Howetta dodávat motory i nadále jednomu zákaznickému týmu, i když to zřejmě nebude Williams, protože ten požádal o předčasné ukončení smlouvy.
Další článek: Hamiltona Massovy výroky o loňském šampionátu šokovaly