Toyota má v plánu pro Monako návrat na přední příčky

Je třeba odčinit chyby z Barcelony.
Toyota ve Španělsku letos poprvé nebodovala, ale na vině nebyla ani tolik výkonnost vozu, jako nepříznivé okolnosti. I když Japonci přiznali, že rychlostně v Barceloně trochu ztráceli, monopost TF109 by měl ve startovním poli stále patřit mezi ty nejlepší. Proto u Toyoty očekávají, že budou v Monaku konkurenceschopní.

"Náš vůz je v letošní sezóně obecně dobrý, takže není důvod, proč bychom neměli být konkurenceschopní v Monaku," řekl Timo Glock.

Jarno Trulli souhlasí se svým kolegou v hodnocení kvalit vozu, ale připomněl, že jsou závody v Monaku velmi nepředvídatelné.

"Náš vůz je konkurenceschopný od začátku sezóny, ale Monako se nedá srovnávat s žádným jiným okruhem, takže si nikdy nemůžete být jistí tím, co můžete očekávat. Na závod ve Španělsku je třeba zapomenout a já v každém případě raději hledím vpřed a ne vzad, takže jsem připraven tento víkend znovu tvrdě bojovat. Doufám v dobrý výsledek," řekl.

Grand Prix Monaka je letos jiná z hlediska přípravy týmů. Restriktivní technická pravidla inženýrům svým způsobem usnadnila práci.

"Letošní monacká GP je celkem neobvyklá, protože nemáme speciálně vyvinutý aerodynamický komplet pro tento závod, na rozdíl od předchozích sezón," uvedl Pascal Vasselon.

Týmy se v minulosti snažily zvýšit v Monaku přítlak vozů prostřednictvím přídavných křídel, na karoserii v podstatě přidávaly vše, co mohly.

"Ale letos je to trochu jiné, protože nás pravidla omezila v tom, co můžeme udělat, abychom generovali přítlak, což znamená, že ho letos máme méně. Přítlak tedy naháníme na téměř všech okruzích, takže Monako v tomto požadavku už není unikátní," dodal Vasselon.

Toyota bude přesto mít na svém voze několik nových dílů.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. prosince | Pro @charouzracing budou v příštím roce závodit Louis Delétraz a Antonio Fuoco z Jezdecké akademie Ferrari.
13. prosince | Podle ruské zpravodajské agentury TASS potvrdí Williams v pátek Sergeje Sirotkina.
11. prosince | Podle odkaz je nyní favoritem na sedačku u Williamsu Sergej Sirotkin.