Toyota: K zisku prvního vítězství jsme blíže než kdy předtím

Snahu musí podpořit intenzivní vývojový program.
Cílem Toyoty pro letošní osmou sezónu ve formuli 1 bylo první vítězství v Grand Prix, navzdory rychlému vozu TF109 ale týmu stále uniká. Naděje se v Kolíně nad Rýnem nevzdávají, a proto pokračují ve vývoji letošního monopostu.

"Naše organizace existuje proto, abychom vítězili. Takový cíl máme vždy a věřím, že letos jsme mu blíže než kdykoliv předtím," řekl prezident týmu Toyota John Howett.

"Ale nejjistější cestou k prvnímu vítězství v Grand Prix je pokračovat v intenzivním vývojovém programu a zlepšování výkonnosti. Jde o týmové úsilí a všichni pracuji naplno, abychom využili obrovský potenciál TF109. Uvidíme, jak to půjde ve zbytku sezóny, ale máme vášeň a odhodlání letos zvítězit."

Zatímco několik ostatních týmů věnuje většinu svých zdrojů vozům pro rok 2010, Toyota vzhledem ke snaze zvítězit v závodě ještě letos tento postup nezvolila.

"Stále máme cíle pro letošní sezónu, takže jsme ani neuvažovali o tom, že bychom veškerý vývoj překlopili na vůz 2010. Na voze 2010 významně pracujeme souběžně, jak jsme si to naplánovali, ale pořád tvrdě pracujeme na tom, abychom vylepšili výkonnost TF109," vysvětlil Howett.

O cílech pro příští sezónu je podle Howetta příliš brzy hovořit, ale prozradil, že tým očekává další zlepšení.
Další článek: Grosjean bude závodit místo Piqueta, potvrdil Renault