Toyota chce Kobajašimu pomoci k závodní sedačce ve formuli 1

I když sama odchází.
Kamuj Kobajaši se svými výkony v posledních dvou Grand Prix sezóny postaral o velmi příjemné překvapení a řekl si tak o místo stálého závodního pilota v roce 2010.

To mu měla nabídnout Toyota a vše k tomu také směřovalo, dokud automobilka neohlásila odchod z formule 1. Teď Japonci říkají, že chtějí Kobajašimu pomoci v setrvání ve formuli 1, i kdyby o něj měli přijít.

"Uděláme, co bude v našich silách, aby dostal příležitost jezdit ve formuli 1, i kdyby to znamenalo, že podepíše s jiným zaměstnavatelem," potvrdil mluvčí Toyoty pro Auto Motor und Sport.

Jak přesně naloží se svým týmem F1 v Kolíně nad Rýnem, Toyota zatím nerozhodla. Má v plánu jeho restrukturalizaci, aby ho mohla využít pro své ostatní závodní aktivity. Vycházet bude z obchodního plánu, který musí teprve připravit.

Mluvčí Toyoty zároveň odmítl komentovat spekulace, podle kterých tým nabízí k prodeji monopost TF110 vyvinutý pro příští sezónu.
Další článek: Alonso se zúčastní Světového finále Ferrari ve Valencii

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna