Toyota chce Kobajašimu pomoci k závodní sedačce ve formuli 1

I když sama odchází.
Kamuj Kobajaši se svými výkony v posledních dvou Grand Prix sezóny postaral o velmi příjemné překvapení a řekl si tak o místo stálého závodního pilota v roce 2010.

To mu měla nabídnout Toyota a vše k tomu také směřovalo, dokud automobilka neohlásila odchod z formule 1. Teď Japonci říkají, že chtějí Kobajašimu pomoci v setrvání ve formuli 1, i kdyby o něj měli přijít.

"Uděláme, co bude v našich silách, aby dostal příležitost jezdit ve formuli 1, i kdyby to znamenalo, že podepíše s jiným zaměstnavatelem," potvrdil mluvčí Toyoty pro Auto Motor und Sport.

Jak přesně naloží se svým týmem F1 v Kolíně nad Rýnem, Toyota zatím nerozhodla. Má v plánu jeho restrukturalizaci, aby ho mohla využít pro své ostatní závodní aktivity. Vycházet bude z obchodního plánu, který musí teprve připravit.

Mluvčí Toyoty zároveň odmítl komentovat spekulace, podle kterých tým nabízí k prodeji monopost TF110 vyvinutý pro příští sezónu.
Další článek: Alonso se zúčastní Světového finále Ferrari ve Valencii

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.