Továrny týmů se otevírají. Za měsíc by měl proběhnout restart sezóny

Místo letní přestávky bychom se brzy mohli dočkat prvních závodů. Některé týmy dnes otevřely svou továrnu.

Týmy přesunuly letní přestávku na březen, duben a květen a ze dvou týdnů ji postupně prodloužily na 63 dní. Nucená přestávka začala u různých týmů v různou dobu. Italská stáj AlphaTauri zavřela své brány 23. března a otevřela je právě dnes. Podobně jsou na tom i další týmy.

Návrat k práci probíhá za přísných opatření. Ve Faenze jsou na každém kroku k dispozici dezinfekce, zaměstnanci musí mít roušky, dodržovat rozestupy a podstoupit rychlotesty na COVID-19.

U AlphaTauri také rozdělili směny, aby se pokusili minimalizovat křížení zaměstnanců. Jednotlivým skupinám dokonce přidělili dveře a schodiště, aby se minimalizovalo riziko „křížové kontaminace“.

Zaměstnanci byli také požádání, aby si před odjezdem z domu změřili teplotu. 

F1 zvažuje v prvních závodech vyzkoušet odlišný formát víkendu, Mercedes je jako jediný proti

F1 zvažuje v prvních závodech vyzkoušet odlišný formát víkendu, Mercedes je jako jediný proti

Restart se blíží

Možná už v úterý se dočkáme potvrzení nového kalendáře F1 – respektive zřejmě jen jeho evropské části. Překvapení se zřejmě konat nebude.

Sezóna začne o víkendu 3. a 5. července v Rakousku, kde se pojedou dva závody týden po sobě. Poté se má F1 přesunut do Maďarska a následně do Velké Británie. 

Jet by se mělo i v zemích, které byly koronavirem zasaženy nejvíce. Ve Španělsku v srpnu, v Itálii na začátku září. Starosta Monzy potvrdil, že se závod pojede bez diváků 6. září.

Foto: AlphaTauri

Váš názor Další článek: Svět motorsportu uspořádá aukci. K dostání je i poslední vůz Toyoty ve F1
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00