Toto Wolff popřel, že by se chystal přestoupit do Racing Pointu

Toto Wolff popřel spekulace, podle kterých by mohl skončit ve vedení Mercedesu a přejít do Racing Pointu, ze kterého se stane tovární tým Astonu Martin.
Toto Wolff popřel, že by se chystal přestoupit do Racing Pointu

Na konci letošní sezóny skončí smlouvy několika slavných osobností formule 1. V případě Mercedesu se to týká Lewise Hamiltona a Tota Wolffa. Už dříve se objevily úvahy, že by mohli oba zamířit do Ferrari. V případě Wolffa je situace složitější, protože je současně také akcionářem týmu.

Nyní je na stole nová teorie – Wolff by mohl zamířit do Astonu Martin. S majitelem týmu Lawrencem Strollem se velmi dobře zná. Wolff ale podobné úvahy popřel.

Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

Krizi a těžkým časům navzdory. Aston Martin se vrátí do F1, potvrdil Stroll

„Není pravda, že se stanu ředitelem Astonu Martin,“ řekl Wolff pro rakouskou televizní stanici ORF. „Jsem v partnerství s Daimlerem v týmu F1 a to je moje priorita.“

„Investiční konsorcium vedené Lawrencem Strollem převzalo podíl (v Astonu Martin). Jedná se o finanční investici. Ale výkonná role z mé strany je vyloučena.“

„Jsem u Mercedesu osmou sezónou a opravdu rád pracuji s tamními lidmi. Zároveň s Olem Källeniusem diskutuji o naší budoucnosti, našem společném podniku a o tom, jak budeme dále spolupracovat.“

„Pro Mercedes jako značku funguje tato platforma velmi dobře, a proto vše nasvědčuje tomu, že budeme spolupracovat i v příštích letech.“

Pokud se ale podíváme na situaci u Mercedesu čistě z vnějšího pohledu, tak se zdá, že role Wolffa je v poslední době oslabena. Byl to totiž právě Ola Källenius, kdo zavolal Wolffovi, aby tým v Austrálii nezávodil a byl to opět on, kdo se postaral o to, aby se Mercedes stáhl z boje proti Ferrari ve věci pohonné jednotky.

Australské šachy. Závod v Melbourne zrušil telefonát mezi šéfem Daimleru a Wolffem

Australské šachy. Závod v Melbourne zrušil telefonát mezi šéfem Daimleru a Wolffem

Vycouval Mercedes z boje proti pohonné jednotce Ferrari?

Vycouval Mercedes z boje proti pohonné jednotce Ferrari?

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pět nejtěsnějších dojezdů do cíle v sedmdesátileté historii formule 1

18:07 | Podle dřívějších spekulací ohledně kalendáře 2022 bychom v příštím roce už Imolu v kalendáři vidět neměli. Nicméně starosta tvrdí, že brzy potvrdí smlouvu do roku 2025. Podle italského formulapassion by se mělo jet v termínu GP Francie (že by konec Paul Ricardu?).
17:34 | W Series mění plány. Místo finále v Mexiku budou dva závody v Austinu.
15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
22. září | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00