Toto Wolff: Michaela pořád považujeme za člena týmu

Ačkoliv se stav Michaela Schumachera nijak nemění, Mercedes pevně věří, že se jejich bývalý kolega brzy uzdraví. Podporu mu pomocí nápisu na voze vyjádří i v Bahrajnu.
Toto Wolff: Michaela pořád považujeme za člena týmu

Už déle než měsíc leží sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher ve vážném stavu v nemocnici ve městě Grenoble. Po těžké nehodě na lyžích, kterou Němec utrpěl ve francouzských Alpách, ho tamní lékaři uvedli do umělého spánku a v tomto stavu setrvává v podstatě beze změn dodnes. Lékaři se sice snaží pomalu pilotovi snižovat dávky sedativ, ovšem přední české i světové kapacity z oboru medicíny nejsou příliš optimistické ohledně dopadů nehody na kvalitu Schumacherova života.

Závodníkovi už od začátku drží palce nejen všichni fanoušci formule 1, ale i lidé, kteří královnu motorsportu znají jen ze zpráv v novinách či televizi. Podporu Schumacherovi vyjádřil během testů v Jerezu i Mercedes, tedy tým, za který jezdec závodil v F1 naposledy. Sportovní ředitel týmu Toto Wolff navíc potvrdil, že nápis „#KeepFightingMichael“ (Bojuj dál, Michaeli) zůstane na voze Mercedesu i v Bahrajnu.   

"My považujeme Michaela Schumachera za člena týmu Stříbrných šípů, hodně přispěl k rozvoji týmu," uznává Wolff. "Naše mysl je s ním a ten nápis vyjadřuje naši naději na jeho brzké uzdravení. Plánujeme ho používat i během testů v Bahrajnu," dodal.

Další článek: Mercedes je opatrný, za favorita se zatím nepovažuje