Toto Wolff: Michaela pořád považujeme za člena týmu

Ačkoliv se stav Michaela Schumachera nijak nemění, Mercedes pevně věří, že se jejich bývalý kolega brzy uzdraví. Podporu mu pomocí nápisu na voze vyjádří i v Bahrajnu.
Toto Wolff: Michaela pořád považujeme za člena týmu

Už déle než měsíc leží sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher ve vážném stavu v nemocnici ve městě Grenoble. Po těžké nehodě na lyžích, kterou Němec utrpěl ve francouzských Alpách, ho tamní lékaři uvedli do umělého spánku a v tomto stavu setrvává v podstatě beze změn dodnes. Lékaři se sice snaží pomalu pilotovi snižovat dávky sedativ, ovšem přední české i světové kapacity z oboru medicíny nejsou příliš optimistické ohledně dopadů nehody na kvalitu Schumacherova života.

Závodníkovi už od začátku drží palce nejen všichni fanoušci formule 1, ale i lidé, kteří královnu motorsportu znají jen ze zpráv v novinách či televizi. Podporu Schumacherovi vyjádřil během testů v Jerezu i Mercedes, tedy tým, za který jezdec závodil v F1 naposledy. Sportovní ředitel týmu Toto Wolff navíc potvrdil, že nápis „#KeepFightingMichael“ (Bojuj dál, Michaeli) zůstane na voze Mercedesu i v Bahrajnu.   

"My považujeme Michaela Schumachera za člena týmu Stříbrných šípů, hodně přispěl k rozvoji týmu," uznává Wolff. "Naše mysl je s ním a ten nápis vyjadřuje naši naději na jeho brzké uzdravení. Plánujeme ho používat i během testů v Bahrajnu," dodal.

Další článek: Mercedes je opatrný, za favorita se zatím nepovažuje

15:08 | Haas potvrdil, že Mazepin bude jezdit s číslem 9. Původně chtěl jezdit s číslem 99, ale to má Giovinazzi. Číslo 9 měl Ericsson, ale vzhledem k tomu, že je (bude) dva roky mimo F1, tak se číslo uvolní...
15:04 | Podle španělských médií dostal Alonso zelenou pro účast v testu mladíků po Abú Dhabí. Do testů by prý měly být nakonec nasazeny dvě auta od každého týmu, takže uvidíme i Buemiho, Kubicu, Ferrari zřejmě nasadí Sainze. Zatím to nebylo potvrzeno.
13:33 | Mick Schumacher se s Haasem zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí a také testů po závodě.
9:40 | Jezdecké sestavy pro GP Sachíru: Haas: Pietro Fittipaldi, Kevin Magnussen Mercedes: George Russell, Valtteri Bottas Williams: Jack Aitken, Nicholas Latifi

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10