Toto Wolff: Michaela pořád považujeme za člena týmu

Ačkoliv se stav Michaela Schumachera nijak nemění, Mercedes pevně věří, že se jejich bývalý kolega brzy uzdraví. Podporu mu pomocí nápisu na voze vyjádří i v Bahrajnu.
Toto Wolff: Michaela pořád považujeme za člena týmu

Už déle než měsíc leží sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher ve vážném stavu v nemocnici ve městě Grenoble. Po těžké nehodě na lyžích, kterou Němec utrpěl ve francouzských Alpách, ho tamní lékaři uvedli do umělého spánku a v tomto stavu setrvává v podstatě beze změn dodnes. Lékaři se sice snaží pomalu pilotovi snižovat dávky sedativ, ovšem přední české i světové kapacity z oboru medicíny nejsou příliš optimistické ohledně dopadů nehody na kvalitu Schumacherova života.

Závodníkovi už od začátku drží palce nejen všichni fanoušci formule 1, ale i lidé, kteří královnu motorsportu znají jen ze zpráv v novinách či televizi. Podporu Schumacherovi vyjádřil během testů v Jerezu i Mercedes, tedy tým, za který jezdec závodil v F1 naposledy. Sportovní ředitel týmu Toto Wolff navíc potvrdil, že nápis „#KeepFightingMichael“ (Bojuj dál, Michaeli) zůstane na voze Mercedesu i v Bahrajnu.   

"My považujeme Michaela Schumachera za člena týmu Stříbrných šípů, hodně přispěl k rozvoji týmu," uznává Wolff. "Naše mysl je s ním a ten nápis vyjadřuje naši naději na jeho brzké uzdravení. Plánujeme ho používat i během testů v Bahrajnu," dodal.

Diskuze (37) Další článek: Mercedes je opatrný, za favorita se zatím nepovažuje
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10