Toto Wolff je zase o něco bohatší. Na seznamu největších boháčů jsou i další jména z paddocku F1

Toto Wolff je zase o něco bohatší. Na seznamu největších boháčů jsou i další jména z paddocku F1

Toto Wolff se dostal na seznam nejbohatších lidí planety. Meziročně si také polepšil.

Toto Wolff se podruhé za sebou dostal na seznam dolarových miliardářů, který zveřejnil časopis Forbes.

Wolff obsadil 1945. místo. Jeho majetek je odhadován na 1,6 miliardy dolarů. Šéf Mercedesu si meziročně polepšil. Na seznamu miliardářů se poprvé objevil vloni, kdy byl jeho majetek odhadován na 1 miliard dolarů. 

Wolff je majitelem třetiny týmu Mercedes. Další třetinu vlastní Mercedes a tu poslední INEOS.

Na seznamu miliardářů jsou také další jména spojená více či méně s F1. Lawrence Stroll obsadil 809. místo. Jeho majetek podle Forbesu dlouhodobě roste. V roce 2015 se odhadoval na 2,4 miliardy. Vloni to bylo 3,6 miliardy a letos už 3,9 miliardy dolarů.

Na 1286. místě je předseda představenstva Ferrari John Elkan, který si polepšil z 1,7 na 2,6 miliardy dolarů.

Někdy se říká, že je lepší mít 10 % v dobré firmě než 100 % ve špatné. Enzo Ferrari ještě za svého života prodal Ferrari společnosti FIAT, ale nechal si desetinový podíl. Dnes je Ferrari rozdělené mezi řadu akcionářů, ale syn Enza Ferrariho Pierro stále drží významný podíl. Není proto překvapením, že je na seznamu na 295. místě. V roce 2016 byl jeho majetek 1 miliarda dolarů. Vloni to bylo už 5,5 miliardy a letos 8,6 miliardy. Pomáhá mu samozřejmě růst akcií Ferrari (#RACE).

Spolumajitel Red Bull Mark Mateschitz je dokonce na 31. místě s odhadovaným majetkem ve výši 39,6 miliardy dolarů. Zapomenout nesmíme ani na bývalého šéfa F1 Bernieho Ecclestona, který je na 1380. místě s majetkem 2,4 miliardy dolarů. Meziročně si pohoršil o 500 milionů. V roce 2015 se jeho majetek odhadoval na téměř 4 miliardy. 

Předseda představenstva a především zakladatel Liberty Media John Malone je na 232. místě s majetkem ve výši 9,8 miliardy.

Doporučujeme

Články odjinud