Toto Wolff by se mohl stát novým šéfem formule 1

Chase Carey by mohl skončit v čele formule 1. Jeho nástupce? Mohlo by to být hodně překvapivé jméno.
Toto Wolff by se mohl stát novým šéfem formule 1

Toto Wolff není jen šéfem Mercedesu, ale také jedním z akcionářů. Vlastní 30 %, dalších 10 % vlastní Niki Lauda a zbytek Daimler, který má současně předkupní právo.

Podle webu RaceFans, který se odvolává na četné zdroje, Wolff nyní zvažuje svou budoucnost.

Roli hrají nová pravidla, která by mohla ohrozit současnou vítěznou vlnu stříbrných šípů. Dalším faktorem může být chystaný odchod současného šéfa automobilky. Dieter Zetsche končí a nahradí ho Ola Källenius. Aktuální šéf skupiny výzkumu a vývoje je velkým zastáncem elektromobility a také vstupu Mercedesu do formule E v roce 2020. Wolff a Källenius se prý nemají zrovna v lásce. 

Držet pozice Mercedes jezdcům nenakázal. Já s nimi ani nemluvil, říká Wolff

Držet pozice Mercedes jezdcům nenakázal. Já s nimi ani nemluvil, říká Wolff

Wolff sice uvádí, že mezi oběma jsou dobré vztahy, ale také přiznává, že mu na konci příštího roku končí smlouva.

Vedle toho se spekuluje, že Chase Carey v roce 2020 odstoupí z funkce generálního ředitele a ponechá si jen funkci předsedy představenstva. Jeho tříletá smlouva sice má skončit už za pár měsíců, ale souhlasil s prodloužením o 12 měsíců.

Do funkce ředitele by mohl nastoupit právě Wolff, kterého si Liberty velmi cení.

Mluvčí F1 odmítl spekulace komentovat. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Budou pravidla pro rok 2021 až v říjnu? Zatím není jasné, zda existuje shoda na odkladu

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.