Renault dosáhl výš, než čekal.
Klepněte pro větší obrázekFernando Alonso dnes Renaultu přivezl sportovní náplast na zklamání z poslední doby.

Poté, co byla francouzská stáj usvědčena z podvádění a přišla o šéfa týmu i vedoucího inženýra, získala v Singapuru první letošní podium.

Alonso skončil třetí. „Tým byl úžasný celou sezonu. Mechanici, inženýři, lidi v továrně, všichni. Pracovali naplno,“ řekl Španěl.

„Po tom, co se stalo, je tohle podium speciální. Byla to složitá doba, ale teď to házíme za hlavu a soustředíme se na zbytek závodů. Toto podium věnuji Flaviovi. Je doma, ale na dnešním úspěchu se podílel,“ dodal s odkazem na nedávno propuštěného šéfa stáje Flavia Briatoreho.

Alonso měl z pátého místa dobrý start a málem se dostal až na třetí pozici. V souboji s Markem Webberem v zatáčce číslo sedm ale najel na obrubník a dostal se před něj nejen Webber ale i Timo Glock.

Webber nakonec musel Glocka i Alonsa pustit před sebe, protože při tom zápasení vyjel mimo trať. Na stupních vítězů se pak uvolnilo místo, když komisaři penalizovali Rosberga a Vettela.

Prohraný souboj s Webberem a Glockem asi Alonsa stál druhou příčku. „Ale nestěžuju si, i tak je to báječné. Celý víkend jsme neměli výkon na stupně vítězů, ale dosáhli jsme na ně, takže je to lepší, než jsme čekali,“ přiznal Španěl.

Obměněné vedení týmu Alonsovo třetí místo velice potěšilo. „Je to skvělé. Důležité pro automobilku Renault, pro naše partnery, sponzory i pro tým samotný. Když jsme ve středu přijeli, nevypadalo to, že bychom mohli být na podiu, ale krok za krokem jsme se tomu přibližovali. Nakonec nám skvěle zafungovala i strategie,“ řekl manažer stáje Jean-François Caubet.

Romain Grosjean odstoupil záhy po začátku závodu. Celý víkend měl problémy s brzdami. Startoval až osmnáctý, do garáže zajel už po třech kolech.

„Cítil jsem, že brzdy selhávají, a tým mi řekl, ať odstoupím. Je to velké zklamání, užíval jsem si závodění na této trati a v noci,“ posteskl si Grosjean.
Další článek: Buttona těší zvýšení náskoku

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.