Totální zkrat jezdce v šampionátu motokár. Podle Buttona by měl dostat doživotní zákaz

Motokárový jezdec napadl během závodu i po něm soupeře. Jenson Button volá po doživotním zákazu.
Totální zkrat jezdce v šampionátu motokár. Podle Buttona by měl dostat doživotní zákaz

Svět motorsportu šokoval incident ze závodu motokár na italském okruhu Lonato. Situace je o to horší, že nešlo o amatérský lokální podnik, ale o světový šampionát pod hlavičkou FIA.

Luca Corberi a Paolo Ippolito v devátém kole závodu kolidovali. Za incident byli později oba diskvalifikováni. To ale nebyl hlavní problém.

Oficiální vysílání závodu ukazuje, jak Corberi stojí na okraji okruhu a hodí nárazník ze své motokáry směrem k Ippolitovi, když projížděl okolo.

Amatérské záběry následně odhalily pokračování incidentu v paddocku po skončení závodu, kde Corberi společně s dalším člověkem Ippolita fyzicky napadli.

Corberiho otec okruh Lonato, na kterém se závodilo, vlastní. Jenson Button na Twitteru vyzval, aby oba dostali doživotní zákaz.

Všichni jezdci formule 1 začínali na motokárách. Poté přešli k formulovým vozům. Dnes se obvykle začíná už v předškolním věku a k formulím přechází jezdec někde zhruba v 15 letech. 

V tomto případě ale nešlo o děti. Luca Corberi má 23 let, takže je starší než někteří jezdci ve formuli 1.

Další článek: Albon: Moje etnická příslušnost pro mě byla nástrojem pro vyniknutí

15:57 | Valtteri Bottas letos počtvrté porazil v kvalifikaci formule 1 Lewise Hamiltona a pro Velkou cenu Emilia Romagna získal svou 15. pole position v kariéře.
13:48 | Toto Wolff hledá nástupce. Chce se stáhnout, jezdit na závody méně a mít jinou roli. Zatím není jasné, zda to bude už příští rok nebo později.
13:05 | 50 je moc... ředitelství závodu tak opět upravilo traťové limity v 9., 13. a 15. zatáčce.
12:35 | V tréninku bylo smazáno 50 časů! 22 v 9. zatáčce, 38 v 15.

GP Emilia Romagna

Sobota 31. října 2020
Trénink Hamilton (1:14.726)
Kvalifikace Bottas (1:13.609)
Neděle 1. listopadu 2020
Závod 13.10