Totální zkrat jezdce v šampionátu motokár. Podle Buttona by měl dostat doživotní zákaz

Motokárový jezdec napadl během závodu i po něm soupeře. Jenson Button volá po doživotním zákazu.
Totální zkrat jezdce v šampionátu motokár. Podle Buttona by měl dostat doživotní zákaz

Svět motorsportu šokoval incident ze závodu motokár na italském okruhu Lonato. Situace je o to horší, že nešlo o amatérský lokální podnik, ale o světový šampionát pod hlavičkou FIA.

Luca Corberi a Paolo Ippolito v devátém kole závodu kolidovali. Za incident byli později oba diskvalifikováni. To ale nebyl hlavní problém.

Oficiální vysílání závodu ukazuje, jak Corberi stojí na okraji okruhu a hodí nárazník ze své motokáry směrem k Ippolitovi, když projížděl okolo.

Amatérské záběry následně odhalily pokračování incidentu v paddocku po skončení závodu, kde Corberi společně s dalším člověkem Ippolita fyzicky napadli.

Corberiho otec okruh Lonato, na kterém se závodilo, vlastní. Jenson Button na Twitteru vyzval, aby oba dostali doživotní zákaz.

Všichni jezdci formule 1 začínali na motokárách. Poté přešli k formulovým vozům. Dnes se obvykle začíná už v předškolním věku a k formulím přechází jezdec někde zhruba v 15 letech. 

V tomto případě ale nešlo o děti. Luca Corberi má 23 let, takže je starší než někteří jezdci ve formuli 1.

Další článek: Albon: Moje etnická příslušnost pro mě byla nástrojem pro vyniknutí

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.