Totální horor, hodnotí Ralf Schumacher situaci Mercedesu

Je na tom Mercedes špatně? Blafuje? Podle Ralfa Schumachera mají úřadující šampioni problém.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Totální horor, hodnotí Ralf Schumacher situaci Mercedesu | Foto: Getty Images / Clive Mason

Mercedes měl v testech problémy se spolehlivostí a zejména v první dva dny také s ovládáním vozu. Jezdci se několikrát ocitli mimo trať, v hodinách i ve štěrkové zóně. Na druhou stranu je Mercedes znám tím, že své problémy dokáže rychle vyřešit. Důležitější tak bude potenciál vozu a forma soupeřů.

Mercedes navíc dnes v Bahrajnu absolvoval filmovací den, během kterého mohl odjet až 100 km. Tým tak dostal šanci vyzkoušet nová nastavení apod. 

„Mercedes rozhodně bojuje s aerodynamickým problémem,“ řekl Ralf Schumacher pro Sky.

„Z výletů mimo trať a problémů, které měl Lewis Hamilton, je patrné, že auto nereaguje tak, jak byli zvyklí a jak očekávali.“

Schumacher si pokládá otázku, do jaké míry je to otázka konceptu vozu W12 a v čem je problém. Zda nejde o nové pneumatiky, které Mercedesu nemusí sedět.

„Krátce před začátkem sezóny je to naprostý horor,“ říká Schumacher a očekává, že Mercedes bude nepříjemně překvapen, pokud nebude problém rozpoznán. Kromě toho má silného soupeře.

„Měl jsem pocit, že Max Verstappen sedí v Mercedesu z loňského roku. Jakkoliv zatočil, auto jelo, aniž by musel provádět opravy.“

Další článek: Alpine představil vůz a tým pro WEC a Le Mans

28. července | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00