Tost vyzdvihuje Albona. Podle šéfa Toro Rosso bude v budoucnu velmi úspěšný

Alexander Albon ve svých prvních dvou závodech ve formuli 1 zapůsobil na Franze Tosta natolik, že má podle názoru šéfa Toro Rosso před sebou úspěšnou kariéru.
Tost vyzdvihuje Albona. Podle šéfa Toro Rosso bude v budoucnu velmi úspěšný

Albon řídil vůz formule 1 poprvé až letos v únoru v rámci shakedownu letošního modelu Toro Rosso STR14. V obou dosavadních kvalifikacích v letošní sezóně přitom porazil svého týmového kolegu Daniila Kvjata a minulý víkend v Bahrajnu získal první body, když dojel devátý.

„Už od prvního testu jsme celkem pozitivně ohromeni. Odvádí skutečně dobrou práci a musím říct, že pokud bude takto i nadále pokračovat, stane se velmi úspěšným jezdcem F1. Mezi jeho přednosti patří kontrola nad vozem. Až do této chvíle, a doufám, že to tak i zůstane, neměl ještě nehodu,“ pochvaluje si Tost.

Albon získal v Bahrajnu své první body ve F1

Albon získal v Bahrajnu své první body ve F1

„A také jeho technické znalosti. Přichází s celkem dobrou zpětnou vazbou, která se shoduje s tím, co říká Daniil, který je mnohem zkušenější. Rozumí také pneumatikám. Myslím, že toto se naučil už ve formuli 2, protože i tam se musíte starat o pneumatiky,“ říká Tost.

K prvním dvěma bodům za deváté místo Albonovi v Bahrajnu pomohlo také odstoupení obou jezdců Renaultu na konci závodu. Podle Tosta však měl thajský pilot smůlu v kvalifikaci, body si proto podle něj zaslouží.

„Měl velmi úspěšný závod. V kvalifikaci měl smůlu, protože se mu ulomila část předního křídla, jinak by podle mě byl v první desítce. Měl celkem dobrý start a následně závod bez větších problémů,“ popisuje.

„Dobře se staral o pneumatiky a deváté místo si tak zaslouží. Na tvrdší směsi odvedl skvělou práci, dokázal odjet spoustu, spoustu kol a na těchto pneumatikách také dokončil závod. Musím říct, že všichni tři nováčci si zaslouží být ve F1. Alex odvádí skvělou práci, stejně jako (Lando) Norris a (George) Russell.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Diskuze (12) Další článek: Jezdci Williamsu vítají návrat Patricka Heada do týmu
20. dubna | Tým Scuderia Praha vyhrál závod ve Spa...
19. dubna | Jenson Button se nezúčastní posledních dvou závodů WEC a to včetně Le Mans. Nahradí ho Vandoorne. Důvody? Rodinné (chce trávit více času se snoubenkou) a výkonnostní, kdy SMP Racing nestačí na toyoty.
18. dubna | Max Verstappen věří, že v polovině sezóny bude moci Red Bull vyhrávat závody.
17. dubna | Ferrari doufá, že Alfa Romeo nasadí co nejdříve novou řídicí elektroniku pohonné jednotky. Tým ji nestihl integrovat do vozu a Giovinazzi pak měl v kvalifikaci stejný problém jako Leclerc v Bahrajnu.

GP Ázerbájdžánu 2019

Pátek 26. dubna 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 27. dubna 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 28. dubna 2019
Závod 14.10