Tost vyzdvihuje Albona. Podle šéfa Toro Rosso bude v budoucnu velmi úspěšný

Alexander Albon ve svých prvních dvou závodech ve formuli 1 zapůsobil na Franze Tosta natolik, že má podle názoru šéfa Toro Rosso před sebou úspěšnou kariéru.
Tost vyzdvihuje Albona. Podle šéfa Toro Rosso bude v budoucnu velmi úspěšný

Albon řídil vůz formule 1 poprvé až letos v únoru v rámci shakedownu letošního modelu Toro Rosso STR14. V obou dosavadních kvalifikacích v letošní sezóně přitom porazil svého týmového kolegu Daniila Kvjata a minulý víkend v Bahrajnu získal první body, když dojel devátý.

„Už od prvního testu jsme celkem pozitivně ohromeni. Odvádí skutečně dobrou práci a musím říct, že pokud bude takto i nadále pokračovat, stane se velmi úspěšným jezdcem F1. Mezi jeho přednosti patří kontrola nad vozem. Až do této chvíle, a doufám, že to tak i zůstane, neměl ještě nehodu,“ pochvaluje si Tost.

Albon získal v Bahrajnu své první body ve F1

Albon získal v Bahrajnu své první body ve F1

„A také jeho technické znalosti. Přichází s celkem dobrou zpětnou vazbou, která se shoduje s tím, co říká Daniil, který je mnohem zkušenější. Rozumí také pneumatikám. Myslím, že toto se naučil už ve formuli 2, protože i tam se musíte starat o pneumatiky,“ říká Tost.

K prvním dvěma bodům za deváté místo Albonovi v Bahrajnu pomohlo také odstoupení obou jezdců Renaultu na konci závodu. Podle Tosta však měl thajský pilot smůlu v kvalifikaci, body si proto podle něj zaslouží.

„Měl velmi úspěšný závod. V kvalifikaci měl smůlu, protože se mu ulomila část předního křídla, jinak by podle mě byl v první desítce. Měl celkem dobrý start a následně závod bez větších problémů,“ popisuje.

„Dobře se staral o pneumatiky a deváté místo si tak zaslouží. Na tvrdší směsi odvedl skvělou práci, dokázal odjet spoustu, spoustu kol a na těchto pneumatikách také dokončil závod. Musím říct, že všichni tři nováčci si zaslouží být ve F1. Alex odvádí skvělou práci, stejně jako (Lando) Norris a (George) Russell.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Jezdci Williamsu vítají návrat Patricka Heada do týmu

13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.
12. září | Alex Peroni byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován po nehodě v Monze v F3

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10