Tost věří, že se AlphaTauri dostane mezi nejlepších pět týmů

Šéf týmu AlphaTauri Franz Tost si pochvaluje zlepšení, kterého přes zimu dosáhla Honda na své pohonné jednotce a věří, že se v letošní sezóně formule 1 může dostat mezi pět nejlepších týmů v Poháru konstruktérů.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Tost věří, že se AlphaTauri dostane mezi nejlepších pět týmů | Foto: Getty Images / Lars Baron

Tým, který až do minulé sezóny nesl název Toro Rosso, prezentoval svůj vůz v pátek večer.

„V AlphaTauri máme fantastického partnera a jsem skutečně přesvědčen o tom, že AlphaTauri bude mít úspěšnou sezónu. Jsme velmi optimističtí. Ve větrném tunelu vůz ukázal velmi dobré výsledky,“ řekl Tost.

„Za druhé, Honda, tedy naši přátelé z Japonska, ze Sakury, dosáhli během zimních měsíců velkého zlepšení jak z pohledu výkonnosti, tak spolehlivosti. A za třetí, máme dva dobré jezdce. Ukázali to už vloni.“

AlphaTauri bude i letos využívat některých dílů od Red Bullu.

„Máme velmi úzký vztah s Red Bull Technologies. Máme od nich celé zadní zavěšení, převodovku, hydrauliku, přední zavěšení. I z mechanického pohledu jsme tak velmi konkurenceschopní.“

Vloni Toro Rosso šestým místem vyrovnalo svůj nejlepší výsledek v Poháru konstruktérů. S AlphaTauri chce Tost skončit pátý.

Fotogalerie: Alpha Tauri měla filmovací den v Misanu

Fotogalerie: Alpha Tauri měla filmovací den v Misanu

„V Poháru konstruktérů musíme být mezi nejlepšími pěti. Našimi největšími soupeři obvykle jsou Renault, McLaren, Racing Point a Haas. U zbytku uvidíme.“

AlphaTauri svou pozornost však již částečně soustředí také na rok 2021, kdy začnou ve F1 platit nová pravidla.

„Vloni v říjnu jsme začali s koncepční skupinou pracovat na autě pro rok 2021. Nyní musíme počkat, až budou dokončena technická pravidla. Doufám, že to bude do března. A pak každý měsíc se více a více lidí a našich inženýrů připojí k projektu 21. Nesmíme však zapomínat na tuto sezónu 2020, chceme vyvíjet také tento vůz, protože, jak jsem před pár minutami řekl, musíme být konkurenceschopní a musíme ukázat dobré výsledky,“ uzavřel Tost.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Video: Jak vidí okruh z Misanu jezdec Alpha Tauri

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00