Tost se zastává Schumachera. Možná jen potřebuje trochu více času, říká

Šéf AlphaTauri Franz Tost by ještě nad Mickem Schumacherem nelámal hůl a vyzval, aby německý pilot stáje Haas dostal čas a prostor ukázat, co umí.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Tost se zastává Schumachera. Možná jen potřebuje trochu více času, říká | Foto: Getty Images / Clive Rose

Syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera prožil obtížný začátek své druhé sezóny u týmu Haas. Od začátku sezóny absolvoval už tři velké nehody v Saúdské Arábii, Miami a Monaku.

Po té poslední, když na městské trati v Monte Carlu nezvládl průjezd sekcí u bazénu a svůj vůz po nárazu rozdělil na dvě poloviny, šéf Haasu Günther Steiner řekl, že Schumacherův výkon „není příliš uspokojivý“ a „musíme se podívat, jak se odsud pohneme vpřed“.

Schumacher a Nicholas Latifi z Williamsu jsou posledními dvěma jezdci, kteří letos zatím nebodovali. Německého pilota navíc pravidelně poráží také jeho zkušenější týmový kolega Kevin Magnussen, který na poslední chvíli u týmu pro letošní sezónu nahradil Nikitu Mazepina.

Na jeho výkony a nehody se v posledních dnech snesla vlna kritiky. Podporu mu naopak vyjádřil Tost, který v začátcích F1 pomáhal jeho otci Michaelovi a strýci Ralfovi.

Jezdci v šoku, tým sčítá škody. Schumacher letos už podruhé rozpůlil svůj haas

Jezdci v šoku, tým sčítá škody. Schumacher letos už podruhé rozpůlil svůj haas

„Neměli byste teď Micka odepisovat příliš rychle. Stále v něj věřím. Nesmíte zapomínat, že Mick vyhrál formuli 3 a formuli 2, to se nestane náhodou,“ řekl Tost pro F1-Insider.

„Mick možná jen potřebuje trochu více času. Měl by jej dostat. Je to teprve jeho druhá sezóna ve F1 a máme zcela nové vozy, které jsou náročné na řízení.“

Zastání našel Schumacher také u bývalého viceprezidenta oddělení motorsportu u Mercedesu Norberta Hauga, který také v minulosti úzce spolupracoval s Michaelem Schumacherem.

„Jen se snaží dostat z vozu maximum. Když zatočíte o pár centimetrů dříve, může to mít ošklivé následky. Tým by nicméně teď měl stát při něm. Pokud se dokáže uvolnit, bude sbírat body,“ říká.

Na přestup do Ferrari musí mít Schumacher za sebou minimálně tři roky ve F1, říká Tost

Na přestup do Ferrari musí mít Schumacher za sebou minimálně tři roky ve F1, říká Tost

Další článek: V Le Mans to po roce žije! Testy vyhrál Lopez s Toyotou #7

18:42 | Zraněného Ralpha Boschunga nahradí v týmu Campos ve F2 tento víkend 31letý bývalý pilot F1 Roberto Merhi. V sérii jel naposledy v roce 2018.
18:36 | Vips podle Red Bullu stále zůstává mezi juniorskými jezdci týmu. Ukončení spolupráce se týkalo jen jeho role rezervního a testovacího jezdce.
10:51 | Leclerc a Binotto byli včera večer spatřeni při odchodu z restaurace v Monaku. Že by šéf přijel uklidnit Leclerca domů po dalším "selhání" týmu?
5. července | F1 chystá putovní výstavu. Podrobnosti chce uveřejnit na podzim.

GP Rakouska 2022

Pátek 8. července 2022
1. trénink 13.30–14.30
Kvalifikace 17.00–18.00
Sobota 9. července 2022
2. trénink 12.30–13.30
Sprint 16.30
Neděle 10. července 2022
Závod 15.00