Tost o práci ve formuli 1 nepřijde. Po boku Marka bude konzultantem Red Bullu

Tost o práci ve formuli 1 nepřijde. Po boku Marka bude konzultantem Red Bullu

Poradce Red Bullu pro motorsport Helmut Marko potvrdil, že rakouská značka bude služby Franze Tosta využívat i po jeho konci v čele týmu AlphaTauri.

Když bylo v dubnu oznámeno, že na konci letošní sezony odejde Franz Tost z pozice šéfa týmu AlphaTauri, bylo zároveň informováno o tom, že Red Bull s brzy bývalým bossem jeho „juniorského“ týmu počítá i do budoucna.

Tento předpoklad nyní potvrdil konztultant Red Bullu Helmut Marko, který v rozhovoru Sky Germany uvedl, že Tosta odchod do důchodu nečeká a že s ním bude sdílet roli poradce.

„V letech 2024 a 2025 bude nárazově plnit roli konzultanta," potvrdil Marko.

„Pokud ho budeme my nebo lidé z AlphaTauri potřebovat, můžeme se na něj obrátit. Může se ale věnovat čemukoli jinému, co nebude kolidovat s formulí 1. Po osmnácti letech si zaslouží, aby se konečně mohl věnovat svému milovanému lyžařskému sportu,“ uvedl Tostův krajan, který má pro svého „nového“ kolegu jen slova uznání.

„Výjimečné na něm je, že dva mistři světa (Sebastian Vettel a Max Verstappen, pozn. red.), které jsme přivedli, prošli jeho školou. Trénink byl tak dobrý, že byli okamžitě schopni bojovat o titul s Red Bullem. To je jeho obrovská zásluha,“ dodal na adresu Tosta Marko.

Doporučujeme

Články odjinud