Toro Rosso získalo v Bahrajnu první body

Toro Rosso poprvé ve své historii bodovalo v Bahrajnu. Max Verstappen dojel na šestém místě. Sainz musel ze závodu odstoupit.
Toro Rosso získalo v Bahrajnu první body

V Bahrajnu italský tým do letošního závodu nikdy nebodoval. Dvakrát bylo jen bodům blízko. Hned v roce 2006 skončil Liuzzi jedenáctý a stejné místo vybojoval předloni také Daniil Kvjat.

„Jsem s výsledkem velmi spokojený,“ uvedl po závodě Verstappen. „Myslím, že jsme se vrátili velmi silní po prvním víkendu a celý tým odvedl fantastickou práci – dobrá strategie, dobré zastávky v boxech. Vše fungovalo perfektně a to včetně našeho managementu pneumatik.“

„Byl to závod plný akce a velmi se mi to líbilo. Skončit šestý je skvělý způsob, jak zakončit víkend. Chtěl bych týmu poděkovat za jejich vynikající práci. Bylo to také vůbec poprvé, kdy tým v Bahrajnu bodoval, takže jsem velmi rád, že jsme změnili tuto statistiku. Jak jsem řekl před příjezdem, byl to jeden z mých cílů!“

Sainzův závod byl ovlivněn kolizí s Pérezem, při které utrpěl defekt. Nakonec musel odstoupit. Problém byl nejen s pneumatikou ale také v oblasti podlahy.

Sainz zůstal na trati pro případ, že by vyjel safety car. „To se ale nestalo, takže jsme ukončili závod předčasně,“ uvedl Tost. „Vůz byl vzadu velmi nestabilní kvůli množství přítlaku, o který jsme přišli.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Panama Papers: obří skandál postihl i osobnosti formule 1

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10