Toro Rosso získalo v Bahrajnu první body

Toro Rosso poprvé ve své historii bodovalo v Bahrajnu. Max Verstappen dojel na šestém místě. Sainz musel ze závodu odstoupit.
Toro Rosso získalo v Bahrajnu první body

V Bahrajnu italský tým do letošního závodu nikdy nebodoval. Dvakrát bylo jen bodům blízko. Hned v roce 2006 skončil Liuzzi jedenáctý a stejné místo vybojoval předloni také Daniil Kvjat.

„Jsem s výsledkem velmi spokojený,“ uvedl po závodě Verstappen. „Myslím, že jsme se vrátili velmi silní po prvním víkendu a celý tým odvedl fantastickou práci – dobrá strategie, dobré zastávky v boxech. Vše fungovalo perfektně a to včetně našeho managementu pneumatik.“

„Byl to závod plný akce a velmi se mi to líbilo. Skončit šestý je skvělý způsob, jak zakončit víkend. Chtěl bych týmu poděkovat za jejich vynikající práci. Bylo to také vůbec poprvé, kdy tým v Bahrajnu bodoval, takže jsem velmi rád, že jsme změnili tuto statistiku. Jak jsem řekl před příjezdem, byl to jeden z mých cílů!“

Sainzův závod byl ovlivněn kolizí s Pérezem, při které utrpěl defekt. Nakonec musel odstoupit. Problém byl nejen s pneumatikou ale také v oblasti podlahy.

Sainz zůstal na trati pro případ, že by vyjel safety car. „To se ale nestalo, takže jsme ukončili závod předčasně,“ uvedl Tost. „Vůz byl vzadu velmi nestabilní kvůli množství přítlaku, o který jsme přišli.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Panama Papers: obří skandál postihl i osobnosti formule 1

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.