Toro Rosso úspěšně připravuje své vlastní šasi

Toro Rosso staví pro rok 2010 nové šasi a v těchto dnech prochází úspěšně sérií takzvaných crash testů.

Od příštího roku již nemůže Toro Rosso využívat šasi od společnosti Red Bull Technology, která technologii dodává jak Red Bullu tak Toro Rosso. Jenomže Red Bull Technology je jen zástěrkou. Ve skutečnosti Red Bull navrhuje a vyrábí šasi pro sebe a současně pro Toro Rosso. To se ale nesmí, neboť každý tým si musí postavit své vlastní šasi.

Týmy dostaly na zastavení tohoto obcházení pravidel prostřednictvím třetích firem čas do konce letošního roku. Toro Rosso tak usilovně pracuje na svém vlastním voze.

"Musíme se nyní postavit na vlastní nohy," řekl šéf týmu Franz Tost švýcarskému listu Blick.

"Držíme plán," doplnil jej Giorgio Ascanelli.

Toro Rosso získalo letos 8 bodů. Přitom vloni vyhrál Sebastian Vettel Velkou cenu Itálie a stáj získala celkem 39 bodů. Jenomže letos se tým Red Bull soustředil zejména na sebe s ohledem na šanci získat titul, a tím se Toro Rosso dostalo do pozadí.

Další článek: Schumacher fanouškům: Doufám, že mě budete podporovat i nadále

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.