Toro Rosso upíná zrak k Singapuru, pak už zbývá jen modlení, říká Sainz

Singapur je hodně odlišnou tratí ve srovnání se Spa nebo Monzou. V nočním závodě si hodně věří týmy, které mají problém s výkonem motoru.
Toro Rosso upíná zrak k Singapuru, pak už zbývá jen modlení, říká Sainz

V Singapuru bude chtít dobře zajet Red Bull, McLaren a také Toro Rosso. „Mohla by to být naše poslední jasná příležitost k zisku bodů v této sezóně,“ uvedl Sainz pro Autosport.

Toro Rosso v posledních třech závodech nebodovalo a je na sedmém místě v šampionátu za McLarenem.

Jeho hlavním problém je motor a to ve dvou aspektech – stáj z Faenzy jezdí s rok starým a nevyvíjeným motorem Ferrari, takže na své konkurenty ztrácí. Kromě toho muselo Toro Rosso před sezónou na poslední chvíli přebudovat svůj vůz, což také určitě nepomohlo.

Příští rok se Toro Rosso vrátí pod křídla zlepšujícího se Renaultu.

Podle Sainze bude Singapur „velkým testem“ pro vylepšení vozu. Vše musí fungovat. Nejde jen o body ale také zbytek sezóny.

„Pokud nebudeme v Singapuru fungovat, tak budu velmi znepokojený. Očekával bych velmi tvrdou druhou polovinu sezóny a budeme se modlit za déšť. Pokud budeme v Singapuru v první desítce nebo poblíž, pak můžeme být optimističtí. Nebudeme muset bojovat ve všech závodech o 16. místo.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Neshodnou se ani na minerálce a vše jen komplikují, říká Briatore

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00